Kreatywne miejsce w biurach? Marzy o tym aż 85 proc. pracowników

- Tworzenie elastycznych, starannie zaplanowanych powierzchni o zdywersyfikowanym przeznaczeniu - sprzyjających pracy zespołowej, kreatywności, koncentracji czy regeneracji, poprzedzone badaniem zachowań i potrzeb pracowników, ma przełożenie na produktywność użytkowników biura - mówi Anna Krześniak, starszy konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, Jones Lang LaSalle.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kreatywne miejsce w biurach? Marzy o tym aż 85 proc. pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 mar 2014 11:30


W najnowszych badaniach Mikomax Smart Office dotyczących organizacji biur 65 proc. respondentów wskazało, że wygląd i organizacja stanowiska pracy są ważne. Jednak mniej niż co piąty zgadza się ze stwierdzeniem, że jego obecne biuro wspiera go w efektywnym działaniu. Aż 85 proc. pracowników uważa, że miejsce, w którym przebywają, mogłoby lepiej odpowiadać na ich zawodowe potrzeby.

Czytaj też: Firmy zmieniają swoje wnętrza, a pracownicy coraz mniej czasu spędzają przy biurkach

Z drugiej strony prognozy Cushman & Wakefield wskazują, że 2014 rok będzie czasem dalszego zmniejszania liczby metrów przypadających na jednego pracownika biurowego w związku z dążeniem do optymalizacji przez firmy. Jak pogodzić potrzeby pracowników z poszukiwaniem oszczędności? Rozwiązaniem są inteligentne, innowacyjne biura sprzyjające efektywności i kreatywności, czyli smart-office.

Dobrze przemyślane i zaplanowane biuro, zajmujące mniej metrów kwadratowych niż duża, niezbyt dobrze urządzona siedziba, oznacza dla firmy zmniejszenie kosztów najmu i eksploatacji przy jednoczesnym wzroście zadowolenia pracowników.  Warunkiem jest wdrożenie rozwiązań poprawiających efektywność i atrakcyjność przestrzeni biurowej.

- Organizacje na świecie stoją przed wyzwaniem polegającym na podniesieniu efektywności środowiska pracy. Poza optymalizacją kosztową, menedżerowie coraz częściej kładą nacisk na wystudiowane kształtowanie przestrzeni. Tworzenie elastycznych, starannie zaplanowanych powierzchni o zdywersyfikowanym przeznaczeniu - sprzyjających pracy zespołowej, kreatywności, koncentracji czy regeneracji, poprzedzone badaniem zachowań i potrzeb pracowników, ma przełożenie na produktywność użytkowników biura. Takie rozwiązania mogą zwiększyć zaangażowanie pracowników, zmniejszyć liczbę dni spędzanych na zwolnieniach lekarskich czy poziom rotacji, a w rezultacie prowadzić do lepszych wyników biznesowych organizacji - komentuje Anna Krześniak, starszy konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, Jones Lang LaSalle.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.