KPMG, Deloitte, EY i Google na liście najbardziej atrakcyjnych pracodawców świata

Ponad 200 tys. studentów kierunków ekonomicznych i inżynieryjnych z całego świata wybrało najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę najlepszych z najlepszych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KPMG, Deloitte, EY i Google na liście najbardziej atrakcyjnych pracodawców świata

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 wrz 2014 16:03


 

Lista liderów została sporządzona w oparciu o głosy ponad 200 tys. studentów kierunków ekonomicznych i inżynieryjnych. Brali oni udział w lokalnych badaniach Universum Student Survey, przeprowadzonych w krajach o największych gospodarkach (kraje uszeregowanie pod względem wielkości PKB).

Badanie wskazuje, co wpływa na atrakcyjność pracodawców ujętych w rankingu oraz jakie są oczekiwania studentów dotyczące przyszłej kariery.

Czytaj też: Pracownicy Google oszczędzają na wynajmie i żyją w kampusie

Pokolenie Y chce pracować kreatywnie i w przyjaźni

Ankietowani pytani o to, jakie czynniki mają wpływ na atrakcyjność danego pracodawcy, zwracali przede wszystkim uwagę na jakość pracy. Kreatywne i dynamiczne środowisko pracy jest najważniejszym atrybutem atrakcyjnego pracodawcy wśród studentów kierunków inżynieryjnych. Co więcej, zaczyna być ważniejsze od takich atrybutów jak: wysokie wynagrodzenie początkowe lub szansa na zostanie liderem. Studenci kierunków ekonomicznych również cenią atrybuty związane ze środowiskiem pracy, wymieniając je, jako jeden z czterech najważniejszych.

Czytaj też: T-Mobile, ING, Citi, Provident i Orange - oto najlepsi pracodawcy w Polsce

Studenci zarówno kierunków inżynieryjnych, jak i biznesowych wiążą wiele oczekiwań z przyjaznym środowiskiem pracy. W kliku krajach studenci cenią przyjazne środowisko pracy bardziej od kreatywności (Francja, Niemcy i Rosja zarówno wśród studentów kierunków ekonomicznych, jak i inżynieryjnych, w przypadku Australii i Kanady tylko studenci kierunków biznesowych).

- Dla nas oznacza to, że osoby należące do pokolenia Y bez względu na kraj, w którym studiują bardzo podobnie podchodzą do pracy, zupełnie inaczej niż poprzednie pokolenia – komentuje Peter Nylander, prezes Universum.

- Od kilku lat obserwujemy, że praca i życie prywatne się przeplatają, a granica między nimi coraz bardziej się zaciera. Zdają sobie sprawę z tego, że praca będzie odgrywała dużą rolę w ich życiu. Z tego powodu chcą pracować w środowisku, które pozytywnie na nich oddziałuje, dlatego pracodawcy powinni sprostać temu wyzwaniu i uczynić inwestowanie w środowisko pracy swoim naczelnym priorytetem - radzi Nylander.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.