PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Komputery dla dzieci, prywatne leczenie. Tak Grupa Velux pomaga pracownikom

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 14 lip 2020 18:25

Pomoc w zakupie maseczek czy przyłbic, diagnostyce leczenia koronawirusa, wsparcie psychologiczne, ale też zakup komputerów dla dzieci pracowników, które uczyły się zdalnie. Tak Grupa Velux wsparła pracowników w walce ze skutkami koronawirusa. Nie jest jedyną firmą, która w tym trudnym czasie pamiętała o pracownikach.

Komputery dla dzieci, prywatne leczenie. Tak Grupa Velux pomaga pracownikom
Blisko 1,2 mln zł przekazała w tym roku Fundacja Pracownicza na pomoc pracownikom Veluksu (fot. Facebook/Velux)
REKLAMA
  • Blisko 1,2 mln zł przekazała w tym roku Fundacja Pracownicza na pomoc pracownikom Veluksu w trudnych sytuacjach życiowych oraz wsparcie społeczności lokalnych.
  • Ponad połowa z tych środków została przyznana w ramach specjalnie utworzonego funduszu pomocowego związanego z epidemią koronawirusa.
  • Miarą wielkości firmy i jej systemu wartości jest dbałość o pracowników szczególnie w trudnych momentach, a do takich z pewnością zaliczymy pandemię wywołaną COVID-19 - mówi Anna Dudzińska, dyrektor ds. personalnych w Grupie Velux.

Jak wylicza Velux, wartość grantów przyznanych przez Fundację Pracowniczą od stycznia do czerwca 2020 roku, czyli 1,2 mln zł, to o ponad 1 mln zł więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Połowa tej kwoty została przeznaczona na pomoc w walce ze skutkami pandemii COVID-19. W sumie Fundacja przekazała dotacje na 160 grantów.

Wsparcie dotyczyło różnorodnych obszarów, takich jak: zakup środków ochrony osobistej dla pracowników i ich rodzin, pomoc osobom wymagającym diagnostyki związanej z COVID-19, skorzystanie z opieki psychologicznej oraz prywatnego leczenia. Jak do tej pory, granty te stanowią prawie połowę funduszu pomocowego. Natomiast ponad jedna trzecia środków, została przeznaczona na zakup przez firmę sprzętu komputerowego i umożliwienie dzieciom pracowników nauki z domu, a także wsparcie w organizacji korepetycji. Pracownicy skorzystali również z grantów na zakup specjalnego sprzętu podnoszącego jakość powietrza w domach, gdzie rodziny spędzały wyjątkowo dużo czasu. Fundacja wyszła także naprzeciw osobom, które z powodu pandemii potrzebowały wsparcia w opiece nad dziećmi oraz pracownikom, którzy musieli odwołać duże uroczystości rodzinne czy zrezygnować z wakacji.

By usprawnić przepływ informacji, firma dostosowała stronę Fundacji tak, aby cele i proces aplikacji o granty były widoczne i uproszczone. Powstała również strona na Facebooku, dzięki czemu udało się dotrzeć do większej liczby pracowników. Opracowywane są dalsze projekty informacyjne, np. seminaria internetowe.

Czytaj więcej: Jak wspierać kondycję psychiczną pracowników (nie tylko w czasie pandemii koronawirusa)

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Komputery dla dzieci, prywatne leczenie. Tak Grupa Velux pomaga pracownikom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA