Kłopotliwi pracownicy. Z jakimi osobami zespół nie lubi pracować?

W odnoszeniu sukcesów w pracy chodzi nie tylko o posiadanie twardych umiejętności i doświadczenia – chodzi też o umiejętność budowania relacji ze współpracownikami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kłopotliwi pracownicy. Z jakimi osobami zespół nie lubi pracować?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 gru 2015 12:30


– Od tego jak postrzegają nas współpracownicy i szef zależy nasza przyszłość. Nawet jeżeli jesteśmy ekspertem w swojej dziedzinie, nasze notowania na rynku pracy automatycznie spadają, gdy okaże się, że inni nie lubią lub co gorsza nie chcą z nami pracować – twierdzi Michał Środa, ekspert ds. rekrutacji GoWork.pl.

Sprawdź, czy jesteś pracownikiem z którym inni nie chcą pracować.

Postrzegasz kierownictwo jako swoich przeciwników

Uważasz że pracownicy którzy dobrze dogadują się ze swoimi szefami to lizusy a relacje podwładny-menedżer zawsze traktujesz jako "my kontra oni". Pod uwagę powinieneś wziąć więc to, że taka postawa może dotrzeć do twojego szefa, a nikt nie chce mieć w zespole osób podkopujących autorytet i ignorujących zasady dobrej współpracy.

Wciąż podkreślasz „to nie należy do moich obowiązków”

Bywają momenty, gdy podkreślenie iż zlecane zadanie nie leży w twoich kompetencjach jest słuszne, ale jeżeli jest stosujemy ten komentarz w obliczu każdego zadania, jakie zleca nam przełożony, może to wywoływać słuszną irytację.

Należy odróżnić asertywność od zwykłego wykręcania się od pracy, zwłaszcza jeżeli polecenia dotyczą regularnych spraw, których po prostu nie masz ochoty wykonywać, lub uważasz je za skomplikowane.

– Opisy stanowisk często nie są kompleksowe i niemal wszyscy od czasu do czasu muszą zrobić coś, co nie do końca wpisuje się w kanon ich obowiązków – potwierdza specjalista GoWork.pl .

Traktujesz polecenia szefa jako „wskazówki”

Samodzielność to cecha poszukiwana przez pracodawców, tak samo jak umiejętność rozumienia i wykonywania zleconych zadań zgodnie z wytycznymi. Jeżeli notoryczne ignorowanie poleceń jest naszym nawykiem, uważamy, że wszystko wiemy lepiej i ciągle nie zgadzamy się z opinią innych, nie dziwmy się że nie należymy do grona najbardziej lubianych pracowników.

– Postawa negująca pomysły innych zazwyczaj przynosi odwrotny od zamierzonego efekt – szef będzie kontrolował pracę takiego pracownika z ponadprzeciętną wnikliwością, by mieć pewność, że ważne dla niego aspekty są realizowane – tłumaczy Michał Środa.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.