×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kierownik pociągu doceniona za pomoc pasażerowi. Pomogła uratować mu życie

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 3 lut 2021 13:53

Anna Homernik, kierownik pociągu REGIO kursującego w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej została doceniona za swoją postawę w pracy. Brała udział w akcji ratunkowej na peronie, gdzie nagle upadł i stracił przytomność mężczyzna. M.in. dzięki jej reakcji udało się go uratować.

Kierownik pociągu doceniona za pomoc pasażerowi. Pomogła uratować mu życie
Od lewej: Artur Martyniuk - prezes PolRegio; Anna Homernik - kierownik pociągu PolRegio, Zbigniew Labuda - dyrektor Pomorskiego Zakładu PolRegio. (Fot. PolRegio)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia na peronie Gdańsk Port Lotniczy, gdzie nagle upadł i stracił przytomność mężczyzna. Jego reanimacji szybko podjął się podróżny przebywający wówczas na peronie. Po chwili do akcji ratunkowej dołączyła również Anna Homernik. Pomogła w akcji ratunkowej używając defibrylatora będącego na wyposażeniu pociągu.

Ich szybkie działanie pozwoliło uratować mężczyznę, który odzyskał funkcje życiowe w ciągu kilku kluczowych minut. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni przetransportowali go następnie do szpitala.

– Bardzo dziękuję podróżnemu i Annie Homernik, którzy przyczynili się do uratowania podróżnemu zdrowia, a najprawdopodobniej również życia. Jest niezwykle istotne, aby w tego typu sytuacjach jak najszybciej udzielić pomocy. Taka postawa, szczególnie w trakcie trwania pandemii COVID-19, bez wątpienia wzbudza podziw i uznanie, a dla innych stanowi wzór do naśladowania – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu PolRegio.

Kierowniczka pociągu w uznaniu za swoją postawę otrzymała podziękowania i okolicznościowy upominek oraz nagrodę pieniężną.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kierownik pociągu doceniona za pomoc pasażerowi. Pomogła uratować mu życie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA