Kaufland aranżuje biuro z myślą o pracownikach. Oto jak wygląda

Właściwa organizacja warunków pracy jest coraz bardziej istotna dla pracodawców. Wpływa nie tylko na system pracy i wydajność, ale też na nawiązywanie relacji między pracownikami, ich kreatywność i identyfikację z firmą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kaufland aranżuje biuro z myślą o pracownikach. Oto jak wygląda

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 lut 2016 15:30


Zgodnie z aktualnymi trendami w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi właściwe planowanie, tworzenie wnętrz przyjaznych pracownikom, ergonomia, brak barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych mają bardzo duże znaczenie.

Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie coraz częściej i chętniej stosowane w realizacjach obiektów biurowych. W polskich miastach powstają budynki, których projekty bazują na standardach i doświadczeniach zachodnioeuropejskich.

Czytaj też: Biuro wspiera efektywność? Tak sądzi co trzeci pracownik

Przykładem troski o komfort pracowników mogą być rozwiązania zastosowane w nowej siedzibie firmy Kaufland Polska we Wrocławiu. Projektanci biurowca, wrocławska pracownia projektowa grupa RB, w ścisłej współpracy z inwestorem, wypracowali rzadko dotąd stosowane w Polsce rozwiązania techniczno-budowlane.

Fot. Mat.pras. Fot. Mat.pras.

Budynek bez barier

Biurowiec przeznaczony dla ponad 700 pracowników zaprojektowano w oparciu o niemieckie standardy tzw. budynku bez barier, przyjaznego zwłaszcza osobom niepełnosprawnym.

Oprócz oczywistych rozwiązań budowlanych, takich jak dostosowane stanowiska postojowe, podjazdy, pochylnie, toalety, zastosowano także najnowocześniejsze udogodnienia.Na uwagę zasługuje w pełni zautomatyzowany, zintegrowany z kontrolą dostępu, system otwierania drzwi przymykowych w głównych ciągach komunikacyjnych i wejściach do budynku.

W obiekcie wykorzystano wizualno-akustyczne panele sterujące w windach osobowych wraz z oznakowaniem pięter pismem dla niewidomych, a także wizualną i akustyczną instrukcję na drogach ewakuacyjnych. Uwzględniono również „bezpieczne strefy” dla osób niezdolnych do samopomocy w razie ewakuacji.

Fot. Mat. pras. Fot. Mat. pras.

Przyjazny open space

Przestrzeń w biurowcu została zaprojektowana tak, aby dobrze doświetlić pomieszczenia. Większa cześć budynku to obecnie powierzchnie open space, które mogą być jednak swobodnie i w ekonomiczny sposób dzielone.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.