Jakich pracodawców doceniają polscy menedżerowie?

Budowanie trwałych relacji, możliwość wewnętrznych migracji w ramach szeroko rozumianego rozwoju czy sposób przeprowadzania rekrutacji, tak by ich efekty były długofalowe, to tylko niektóre z dobrych praktyk, jakimi powinni kierować się pracodawcy, którzy chcą być liderami w swoich sektorach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakich pracodawców doceniają polscy menedżerowie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 paź 2013 13:29


Kluczem do sukcesu jest doświadczona kadra menedżerska. Troska i wsparcie jej w pogłębianiu doświadczenia zawodowego daje korzyść zarówno samym menedżerom, jak i zespołom, którymi zarządzają, co w efekcie przekłada się na rozwój całej firmy.

O najważniejszych zasadach skutecznego zarządzania i wyzwaniach, stojących przed polskimi pracodawcami opowiada Mariola Raudo, kierownik ds. rekrutacji oraz partner biznesowy Nestlé Polska.

Pracodawca Roku, czyli pracodawca odpowiedzialny

Badanie Top Employer for Top Management miało na celu określenie, jakie cechy dobrego pracodawcy są kluczowe w opinii kadry menedżerskiej. Z analizy wynika, że menedżerowie wśród najważniejszych czynników wpływających na wizerunek dobrego pracodawcy wymieniają m.in.: możliwość współpracy z doświadczonymi specjalistami, przemyślaną strategię firmy, zgodność misji firmy z wyznawanymi wartościami, sprawdzone procedury działania czy szybkość w podejmowaniu decyzji i działaniu.

- Wszystkie te czynniki są wypadkową odpowiednio zaprojektowanej strategii firmy. W Nestlé zgodnie z jednym z naszych pięciu obszarów Strategii Tworzenia Wspólnej Wartości „Odpowiedzialny pracodawca" chcemy tworzyć bezpieczne i godne zaufania miejsce pracy w oparciu o wspólnie wyznawane wartości - wyjaśnia Mariola Raudo.

- Podstawą naszej kultury organizacyjnej są dialog, otwarcie i wzajemny szacunek. Jest to punkt wyjścia dla wszystkich naszych działań, w tym szczególnie: angażowania pracowników w proces podejmowania decyzji biznesowych, czy doskonalenia oferty szkoleniowej skierowanej do naszych zespołów. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że proces stawania się coraz bardziej odpowiedzialnym pracodawcą musi dokonywać się każdego dnia. Dlatego tak bardzo cieszy nas, że dyrektorzy poszczególnych działów i menedżerowie, którzy brali udział w badaniu Top Employer for Top Management, uznali Nestlé za najlepszego pracodawcę w kategorii Marketing i PR - podkreśla Raudo.

Budowla zaczyna się od fundamentów

Zmotywowani, kreatywni i zaangażowani w swoje obowiązki pracownicy to gwarancja na zbudowanie i umocnienie silnej pozycji firmy na rynku. Kluczową wartością dla rozwoju każdej firmy powinno być budowanie trwałych relacji wśród pracowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.