PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jak zaprojektować przyjazne biuro? Oto kilka wskazówek

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    aw
  • 25 lis 2019 21:03

Stres w miejscu pracy i wypalenie zawodowe stają się coraz poważniejszym problemem dla firm. Dlatego warto pomyśleć o tym, jak zaprojektować czy ozdobić biuro, by poprawić samopoczucie i pomóc pracownikom utrzymać zaangażowanie oraz uprzyjemnić otoczenie.

Jak zaprojektować przyjazne biuro? Oto kilka wskazówek
Adobe Stock
REKLAMA
  • W miejscu pracy pracownicy spędzają długie godziny, pędząc od zadania do zadania, dlatego też firmy stają się coraz bardziej świadome konsekwencji stresu, jaki towarzyszy pracownikom.
  • Wystarczy przy projektowaniu biura wziąć pod uwagę kilka aspektów, jak: dopływ światła, kolorystyka ścian czy ograniczenie hałasu, by w takim miejscu pracowało się przyjemniej.
  • Zadowolenie pracownika przekłada się na jego większe zaangażowanie.

Stres wiąże się nie tylko ze zmniejszoną produktywnością, ale także ze złym stanem zdrowia, od poczucia lęku po bezsenność. Zasady zarządzania i kultura organizacyjna firmy są głównymi czynnikami wpływającymi na dobre samopoczucie w pracy. Jednak projektowanie biur ma tu również do odegrania ważną rolę.

Czytaj też: Stres niszczy efektywność pracowników. Jak go niwelować?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Projektowanie miejsca pracy może mieć ogromny wpływ na dobre samopoczucie psychiczne i emocjonalne pracowników, odzwierciedlając i wzmacniając rodzaj środowiska, które firmy chcą stworzyć. Ponieważ komfort pracy staje się priorytetem w przyciąganiu i utrzymaniu wykwalifikowanej kadry pracowniczej, firmy chętniej inwestują w wyposażenie, od oświetlenia po materiały zmniejszające hałas, które mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia pracowników - twierdzi Raymond Chu, starszy projektant w Tétris.

Biura z widokiem

Naturalne światło i piękne widoki na zewnątrz są wysoko cenione przez pracowników i poprawiają nastrój użytkowników przestrzeni. Może się to przełożyć na lepszy sen, wyższy poziom energii i zdolność do efektywniejszego radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

- Sale konferencyjne powinny być rozmieszczone w strefach oddalonych od okien, aby światło dzienne skupione było raczej na przestrzeni open space, w której większość pracowników spędza dzień pracy - podpowiada Raymond Chu, starszy projektant w Tétris.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak zaprojektować przyjazne biuro? Oto kilka wskazówek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA