Jak dbać o pracowników? Oto 5 trendów biurowych

- Zwiększone zainteresowanie dbałością o dobre samopoczucie w miejscu pracy to pochodna aktualnych trendów demograficzno-społecznych – mówi Kamil Tyszkiewicz, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych, CBRE. - Firmy mają jeszcze około dwudziestu lat na dopasowanie się do tego trendu, bo właśnie wtedy granica między domem a pracą się zatrze - dodaje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak dbać o pracowników? Oto 5 trendów biurowych

  • W przyszłości ludzie będą pracować w bardziej elastyczny sposób, decydując o tym gdzie, kiedy i jak długo chcą wykonywać służbowe obowiązki.
  • Wszystko zgodnie z aktualnym samopoczuciem pracownika.
  • W miejscu pracy dostępne będą rozwiązania odpowiadające zmieniającym się potrzebom np. dostosowane do nastroju oświetlenie czy usługi z zakresu zdrowego żywienia.

- Zwiększone zainteresowanie dbałością o dobre samopoczucie w miejscu pracy to pochodna aktualnych trendów demograficzno-społecznych. Jednym z nich jest wzrost średniej długości życia, który powoduje, że w biurze należy pogodzić potrzeby różnych pokoleń. Rośnie również społeczna świadomość. Zatrudnieni dążą do obniżenia stresu i zachowania równowagi między życiem zawodowym a osobistym, przez co te dwa światy zaczynają się coraz bardziej przenikać. Firmy mają jeszcze około dwudziestu lat na dopasowanie się do tego trendu, bo właśnie wtedy granica między domem a pracą się zatrze - mówi Kamil Tyszkiewicz, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych, CBRE.

Trend 1: Swoboda

Brak sztywnego harmonogramu pracy i biuro stanowiące przestrzeń do wymiany myśli
oraz wspólnych spotkań – to właśnie podstawy idei wellness. Jeżeli tylko pracownicy są w stanie dobrze współpracować z pozostałymi członkami zespołu, powinni sami zarządzać swoim czasem. A jak już dotrą do biura, warto zadbać o to, aby oprócz komfortowego miejsca do pracy, mieli również przestrzeń do relaksu lub wymiany myśli ze współpracownikami.

Podstawową zaletą takiego podejścia jest możliwość wspólnej pracy ludzi rozproszonych po całym świecie. Jest to trend rosnący, bowiem coraz częściej zespoły projektowe składają się z pracowników z różnych lokalizacji.

Trend 2: Dbanie o starsze generacje pracowników

Prognozy Głównego Urzędu Statystycznego zakładają, że już w 2050 roku w Polsce zabraknie nawet 10,5 mln pracowników w wieku produkcyjnym, niezbędnych do utrzymania aktualnego stosunku do osób w wieku emerytalnym. A to oznacza, że w interesie pracodawców jest budowanie programów zachęcających do pozostawania aktywnym zawodowo jak najdłużej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Karina 2018-07-23 18:41:46

widzieliscie czy sie rozni shell od naszych polskich stacji? podnosza ceny jak zydzi. polskie stacje bronia przed podwyzkami

moda 2018-07-23 17:32:15

Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!

Gość121 2018-07-23 15:55:36

Trzeba myśleć, co się robi Panie Trump! Teraz wszyscy mamy po głowie.