×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

HR-owcy w dobie koronawirusa. Oto wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć

Pandemia koronawirusa wywróciła świat biznesu do góry nogami. Postawiła szereg wyzwań przed firmami, menedżerami, ale także działami HR. Łatwo nie jest, jednak HR-owcy mają teraz ogromną szansę na pokazanie swojej wartości dla biznesu.

HR-owcy w dobie koronawirusa. Oto wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć
Tryb pracy zdalnej czy kwarantanny jest dobrym momentem na poszerzenie bazy wiedzy, rozwój, naukę i podnoszenie swoich umiejętności. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Działy HR koncentrują swoje działania na poszukiwaniu nowych sposobów efektywnej pracy, zmianie jej stylu i dostosowaniu do panujących warunków.
  • Istotne jest także wsparcie pracowników i menedżerów w zarządzaniu stresem, energią, lękiem, czyli zadbanie o zdolność psychiczną do pracy w warunkach niepewności, która w wielu przypadkach wysuwa się na pierwszy plan.
  • Warto zadbać również o komunikację wewnętrzną, która jest obecnie kluczowym narzędziem, pozwalającym zadbać o pracowników, ich poziom motywacji i satysfakcji.

Nie ulega wątpliwości, że podejście do prowadzenia biznesu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji zmieniło się. Firmy musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości i przygotować pracowników do funkcjonowania w świecie wirtualnym.

- Jako dział HR musieliśmy zadbać o zachowanie ciągłości procesów HR tj. szkolenia, rekrutacje, onboarding czy też nowe formy obiegu dokumentów – mówi Anna Dudzińska, dyrektor personalny w firmie Velux.

- Ważnym aspektem było zagwarantowanie pracownikom nie tylko odpowiednich narzędzi, kompetencji i umiejętności do pracy zdalnej, ale również zadbanie o ich dobre samopoczucie w pracy w domu, które w dłuższej perspektywie może być obciążeniem psychicznym. W tym celu zorganizowaliśmy webinaria z obsługi systemów do pracy online, jak również webinaria z psychologiem na temat pracy w domu i wyzwań z tym związanych – dodaje.

Czytaj też: Prezes Adecco o rynku po wirusie: "Wyjdziemy z tego obronną ręką"

W podobnym tonie wypowiada się Bartłomiej Szmajdziński, dyrektor działu rozwoju talentów i kultury organizacyjnej w Orbisie. Działy HR koncentrują swoje działania na poszukiwaniu nowych sposobów efektywnej pracy, zmianie jej stylu i dostosowaniu do panujących warunków.

- Zastanawiamy się nad kształtem pracy w przyszłości i tym, w jaki sposób ograniczenia wpłyną na realizację zaplanowanych wyników. Firmy stoją dziś przed wieloma wyzwaniami i obszarami, na które trzeba zwrócić uwagę, m.in. personalizacja, elastyczny czas pracy, gruntowna analityka czy też nowe sposoby organizacji i przywództwa – mówi Szmajdziński.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: HR-owcy w dobie koronawirusa. Oto wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • das 2020-05-11 02:58:05

    praca zdalna to jakis koszmar. otwierac biura natychmiast.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA