×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Google pomoże w zdobyciu nowych kompetencji

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 11 mar 2021 16:57

Google włączyło się do walki o poprawę naszych umiejętności technologicznych i rozwoju kompetencji. Osobom, które np. straciły pracę, przez co mają problem z opłaceniem edukacji, Google przyzna 100 000 stypendiów na certyfikaty potwierdzające ukończenie ich kursów.

Google pomoże w zdobyciu nowych kompetencji
W minionym roku wzrosło zainteresowanie nauką online, także w kontekście podnoszenia umiejętności związanych ze swoim zawodem (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Instytut McKinsey w raporcie “The Future of work after COVID-19” szacuje, że w Europie po pandemii do zmiany pracy może być zmuszone o 25 proc. osób więcej.
  • Warto zauważyć natomiast, że przewidywany wzrost popytu na pracowników będzie dotyczył głównie stanowisk wymagających wyższych kwalifikacji.
  • Dlatego rozwój zawodowy jest niezbędny. Pomóc w nim chce gigant technologiczny. Google przygotowało nowe szkolenia oraz Google Career Certificates, a także 100 000 stypendiów dla osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji.

Wyniki badań Google i McKinsey wskazują, że jeszcze przed wybuchem pandemii ponad 90 milionów europejskich pracowników musiało udoskonalić swoje aktualne umiejętności zawodowe, a 21 milionów mogło być zmuszonych do odejścia od wykonywanego zawodu w związku ze spadkiem zapotrzebowania na pracowników w sektorach takich jak rolnictwo czy sprzedaż detaliczna. Światowy kryzys wywołany pandemią przyspieszył wiele z tych zmian. Rozwój zawodowy jest dziś nam niezbędny.

Online pomaga w rozwoju

W minionym roku wzrosło zainteresowanie nauką online, także w kontekście podnoszenia umiejętności związanych ze swoim zawodem. Przyczyniła się do tego z jednej strony utrata zatrudnienia przez niektórych pracowników, z drugiej - chęć zdobycia nowych umiejętności, pożądanych na rynku pracy.

Dlatego Google wprowadza trzy nowe Google Career Certificates, dostępne na platformie Coursera. Kursy z zarządzania projektami, projektowania UX, analizy danych lub wsparcia IT można ukończyć w mniej niż sześć miesięcy, nie wymagają odpowiedniego doświadczenia ani posiadania dyplomów oraz są uznawane przez pracodawców w Europie.

Szkolenia dla wykluczonych

Co więcej, by zwiększyć dostęp do swoich narzędzi, osobom, które szukają pracy, przez co mogą mieć problemy finansowe, Google zdecydowało się zapewnić stypendia na certyfikaty dla 100 000 osób w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. W tym 50 000 stypendiów trafi do pracowników o niskich dochodach i kobiet, bowiem to te grupy są częściej zatrudnieni w sektorach dotkniętych kryzysem, takich jak gastronomia czy hotelarstwo, przez to są bardziej narażeni na utratę pracy. Pandemia pogłębiła nierówności płci oraz nierówności ekonomiczne, a problem dotyczy także starszych osób, które nie mogą znaleźć zajęcia bez doświadczenia w pracy przy komputerze.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Google pomoże w zdobyciu nowych kompetencji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA