PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Glovo wprowadza "zobowiązanie wobec kurierów"

Glovo, międzynarodowa firma działając w branży delivery, wprowadza jednakowe standardy pracy dla wszystkich swoich kurierów. Jak tłumaczy Glovo, firma zdaje sobie sprawę z tego, że gospodarka zleceniowa stanowi znaczące źródło dochodu dla kurierów i chce im zapewnić równość dostępu do praw socjalnych i świadczeń.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 25 mar 2022 11:25
Glovo wprowadza "zobowiązanie wobec kurierów"
Firma planuje wprowadzić nowe standardy do końca 2023 roku we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Glovo wypracowało nowe standardy praw socjalnych dla osób świadczących usługi poprzez platformę, tzw. „Zobowiązanie wobec kurierów” („The Couriers Pledge”).
  • Przy opracowywaniu ich wsparło się wiedzą organizacji non-profit Fairwork, zajmującą się badaniem i promowaniem dobrych praktyk w gospodarce zleceniowej.
  • Glovo rozpoczęło zmiany wraz z końcem 2021 od Maroka i Gruzji. Teraz wprowadza je w Polsce.

W Polsce w ramach działań „The Couriers Pledge”, Glovo planuje uruchomienie dwóch dodatkowych centrów, w sumie w całej Polsce będzie działało ich 6. Aktualnie centra funkcjonują w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu, kolejne lokalne biura planowane są w Krakowie i Poznaniu.

Od ogłoszenia zobowiązania „The Couriers Pledge” pod koniec 2021 roku Glovo wprowadziło nowe zasady współpracy z kurierami już w Maroku i Gruzji. Teraz czas na Polskę. Natomiast daje sobie czas na wprowadzenie do końca 2023 roku nowych standardów we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak tłumaczy Glovo, firma zdaje sobie sprawę z tego, że gospodarka zleceniowa stanowi znaczące źródło dochodu dla kurierów i chce im zapewnić równość dostępu do praw socjalnych i świadczeń. Niezależnie od sposobu, w jaki kurierzy świadczą usługi przy użyciu platformy.

Czytaj więcej: Kolejna firma wspiera walkę o równość i różnorodność

- Gospodarka zleceniowa otworzyła nowe możliwości, ale postawiła przed światem również wiele wyzwań, które wpływają na potrzebę nieustannego ulepszania tego systemu. W Glovo zawsze opowiadaliśmy się za tym by umożliwić kurierom dostęp do większego pakietu benefitów. Jako firma uważamy, że ta inicjatywa wyznacza nowy standard branżowy dla gospodarki zleceniowej. Takiej, która czerpie z najlepszych praktyk w tym zakresie – mówi Carlos Silvan, dyrektor generalny Glovo Polska.

Co zawierają nowe standardy Glovo

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Glovo wprowadza "zobowiązanie wobec kurierów"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA