Firma CBRE stawia na elastyczne biuro

Firma CBRE zmieniła nie tylko siedzibę, ale także wprowadziła innowacyjną strategię środowiska pracy – tzw. elastyczne biuro. Czemu sprzyja innowacyjna filozofia miejsca pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma CBRE stawia na elastyczne biuro

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 kwi 2014 12:20


Colin Waddell, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce powiedział, że motywacją do zmiany siedziby CBRE był znaczący rozwój działalności firmy w Polsce.

- Potrzebowaliśmy nowego biura, które zabezpieczy nam dodatkową przestrzeń na potrzeby dalszej ekspansji. Biuro firmy CBRE będzie dwukrotnie większe niż dotychczas, a co najważniejsze będziemy pracowali według innowacyjnej filozofii miejsca pracy, w systemie elastycznego biura - komentuje.

Warszawa będzie szóstym biurem CBRE na świecie, po Amsterdamie, Madrycie, Los Angeles, Chicago i Pradze, które zaadaptowało koncepcję "Workplace 360", autorski program nowoczesnych strategii środowiska pracy, stworzony przez wewnętrzny zespół Workplace Consultancy.

Nowa filozofia miejsca pracy wspiera idee współpracy, przepływu informacji, pracy zespołowej, pracy projektowej. Różne stanowiska pracy służą różnym celom w zależności od konkretnego projektu i zespołu, który nad nim pracuje. Nie istnieje odgórnie przygotowany plan rozlokowania pracowników, nikt nie posiada własnego stanowiska pracy, każdy może dowolnie wybierać swoje miejsce.

Efektywność jest najważniejszym powodem, dla którego firmy biorą pod uwagę zastosowanie nowej strategii miejsca pracy. Nowoczesne biura są elastyczne i łatwo dają się przystosować do przyszłych potrzeb, co oznacza mniej przeprowadzek. Tzw. aranżacja typu "elastyczne biuro" wpływa korzystnie na współpracę pomiędzy poszczególnymi działami i pracownikami.

Jest też postrzegana jako atrakcyjna przez nowe pokolenia pracowników, którzy coraz częściej cenią sobie swobodną, nieformalną atmosferę w miejscu pracy oraz nowoczesny design. Takie podejście pomaga także w kreowaniu wizerunku firmy oraz budowaniu wyróżniającej się marki.

Jeśli pracownik potrzebuje miejsca pracy w skupienie i ciszy, ma możliwość używania jednego z licznych, zaprojektowanych w nowym biurze CBRE, tzw. pokoi pracy indywidualnej. Jeśli natomiast zespół dedykowany do danego projektu potrzebuje przez kilka dni pracować razem, może użyć jednego z kilku pokoi spotkań.

- Nowa filozofia to nie tylko zmiana układu i sposobu wykorzystywania biura, ale przede wszystkim zmiana kultury korporacyjnej, mająca znaczący wpływ na polepszenie i wzmocnienie relacji między pracownikami - mówi Waddel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.