Z okazji obchodów Miesiąca Różnorodności i Inkluzji Grupa Ferrero w Polsce dołączyła do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności – międzynarodowej inicjatywy objętej patronatem Komisji Europejskiej. Karta ma na celu promowanie równości i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.

- Inicjatywa Karty Różnorodności realizowana jest w 26 krajach Unii Europejskiej.
- Od 2012 roku Karta Różnorodności jest obecna w Polsce, a program koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
- Ferrero, stając się sygnatariuszem Karty Różnorodności, dołączyło do grona ponad 300 największych firm i organizacji, które są liderami w zakresie zarządzania różnorodnością w Polsce.
Polski #MiesiącRóżnorodności jest częścią European Diversity Month, organizowanego przez Komisję Europejską oraz EU Diversity Charters Platform, do której należy także Karta Różnorodności.
Różnorodność to podstawa
Różnorodność jest jedną ze szczególnie istotnych wartości szczególnie w kontekście odbudowy gospodarek po pandemii. Badania pokazują, że polityka równego traktowania i zarządzanie różnorodnością przynosi wymierne korzyści. Jak wynika z danych McKinsey prawie 40 proc. kandydatów odrzuciło lub zdecydowało się nie podejmować pracy z powodu braku integracji w organizacji.
Firmy wyróżniające się dużą różnorodnością pod względem płci mają o 25 proc. większe szanse na osiągnięcie lepszych wyników finansowych niż ich konkurenci, natomiast firmy różnorodne etnicznie mają nawet o 36 proc. większe szanse na osiągnięcie lepszych wyników finansowych. Jak zaś informuje Boston Consulting Group - firmy, które mają bardziej zróżnicowane zespoły, osiągają o 19 proc. wyższe przychody dzięki innowacjom.
Inicjatywa Karty Różnorodności realizowana jest w 26 krajach Unii Europejskiej. Od 2012 roku Karta Różnorodności jest obecna w Polsce, a program koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Ferrero stając się sygnatariuszem Karty Różnorodności dołączyło do grona ponad 300 największych firm i organizacji, które są liderami w zakresie zarządzania różnorodnością w Polsce.

Różnorodność lokalna i globalna


KOMENTARZE (0)