×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

„Dwie godziny dla rodziny” w Neinver Polska. Pracownicy mogli spędzić więcej czasu z bliskimi

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 27 maj 2019 14:40

O dwie godziny krótszy dzień pracy z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny otrzymali pracownicy firmy Neinver Polska. W ten sposób pracodawca chciał zachęcić ich do spędzania czasu z najbliższymi.

„Dwie godziny dla rodziny” w Neinver Polska. Pracownicy mogli spędzić więcej czasu z bliskimi
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

„Dwie godziny dla rodziny” to symboliczna akcja, promowana przez fundację Humanities, która ma pomóc w zwróceniu uwagi menadżerów na konieczność utrzymania zdrowego balansu pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

- Neinver jest pracodawcą, dla którego rodziny pracowników są równie ważne jak oni sami - podkreśla Małgorzata Nowotna, HR manager Neinver w Polsce. Nowe pokolenie, wkraczające na rynek, bardzo ceni sobie możliwość pracy w środowisku, które koncentruje się nie tylko na zdobywaniu kolejnych szczebli kariery czy osiąganiu istotnych celów wyznaczanych przez pracodawców. Coraz częściej zwraca uwagę na możliwość jak najlepszego połączenia obowiązków w pracy z życiem rodzinnym, czy osobistymi pasjami i zainteresowaniami - przyznaje. 

W czasie ubiegłorocznej akcji, pracownicy przesyłali swoje zdjęcia z czasu spędzonego w rodzinnym gronie. W tym roku hasłem przewodnim akcji są „Małe i Duże Rodzinne Podróże”, które – jak podkreślają organizatorzy – odczytywać można zarówno dosłownie jak i symbolicznie. Pracownicy firmy, wspólnie z dziećmi, przygotować mają drzewa genealogiczne swoich rodzin lub zrobić pamiątkowe zdjęcia z czasu spędzonego z jak największą liczbą pokoleń. Na najbardziej kreatywnych czekają nagrody.

Jak czytamy na stronach fundacji Humanities, w wymiarze globalnym akcja „Dwie godziny dla rodziny” ma przeciwdziałać kryzysowi więzi. Realizowana przez pracodawców na całym świecie jest symbolem integracji życia zawodowego i prywatnego w myśl hasła: „Mamy jedno życie w wielu rolach”.

Jednak pierwszy test w ramach wsparcia pracowników-rodziców, wiele firm zdało podczas strajku w szkołach. Przykładowo centrala Lidla zapewniła opiekę 350 dzieciom swoich pracowników. Firma w tym czasie zorganizowała dni otwarte. Jednak sale konferencyjne zamieniły się w mini-przedszkola w wielu innych miejscach. Opiekę nad dziećmi zapewniły również Tramwaje Warszawskie, Politechnika Gdańska, wiele urzędów miejskich, marszałkowskich, wojewódzkich czy Würth Polska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: „Dwie godziny dla rodziny” w Neinver Polska. Pracownicy mogli spędzić więcej czasu z bliskimi
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA