PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dodatkowy urlop dla pracowników Bolt opiekujących się psami ze schroniska

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 5 paź 2020 18:30

Bolt rozszerza pakiet benefitów pracowniczych o urlop "psacierzyński". Członkowie zespołu platformy, którzy zdecydują się na adopcję zwierzaka ze schroniska otrzymają trzy dni dodatkowego płatnego urlopu.

Dodatkowy urlop dla pracowników Bolt opiekujących się psami ze schroniska
Psy są mile widziane w wielu biurach (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • W czasie pandemii dbanie o dobre samopoczucie zespołu stało się dla nas szczególnie ważne - mówi  Olimpia Kicielińska, people partner w Bolt.
  • Trzy dni płatnego urlopu to czas, który będzie można przeznaczyć na ułatwienie nowemu domownikowi zmiany otoczenia, wzmocnienie z nim więzi i zaaklimatyzowanie.
  • Bolt to jedna z najszybciej rozwijających się na świecie platform do zamawiania przejazdów.

O zaległy urlop psacierzyński mogą się ubiegać wszyscy pracownicy Bolt, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zdecydowali się na adopcję czworonoga.

- Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia, jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego - dodaje Olimpia Kicielińska.

Czworonożny przyjaciel w domu, to jedno. Jak wynika z raportu firmy Nestle Purina „Pets at work”, aż 1/3 pracowników czuje się zdecydowanie lepiej, gdy w ich miejscu pracy istnieje możliwość przyprowadzenia zwierząt. Badani z całej Europy przyznawali również, że takie rozwiązanie sprzyja budowaniu przyjaznych relacji ze współpracownikami, buduje dobrą atmosferę pracy, a także pozwala zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Ponadto, obecność zwierzęcia działa również odstresowująco i sprzyja wydajności pracy. Wynika to z eliminowania u pracownika poczucia winy, związanego z pozostawieniem zwierzęcia w domu na znaczną część dnia.

Czytaj więcej: Izolacja, fragmentacja i dezorientacja. Trzy demony pracy zdalnej

Zyskują także pracodawcy - pracownik, który może przyprowadzić czworonoga do biura, jest bardziej przywiązany do firmy. Dodatkowo, tego typu rozwiązanie to niewątpliwie jeden ze sposobów na realizację strategii employer brandingowej, którą warto wcielić w życie, bo z kolejnymi pokoleniami pracowników rosną ich oczekiwania względem miejsca pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Dodatkowy urlop dla pracowników Bolt opiekujących się psami ze schroniska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Marcin 2020-10-06 11:10:20

    Bardzo dobry pomysł 👍

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA