PARTNERZY PORTALU

Discovery przechodzi na pracę zdalną. Tak będzie redukować ślad węglowy

  • KDS
  • 10 gru 2022 14:43

Do 31 marca 2023 r. Warner Bros. Discovery w Polsce będzie prowadzić pilotażowy program pracy zdalnej w piątki. W te dni firma będzie dążyć do maksymalnego zredukowania zużycia energii w swoich budynkach.

Discovery przechodzi na pracę zdalną. Tak będzie redukować ślad węglowy
Tak prezentuje się siedziba TVN Warner Bros. Discovery w Warszawie (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Hybrydowy model pracy – 3 dni stacjonarnej oraz 2 dni zdalnej tygodniowo – został wprowadzony w organizacji jesienią 2021 roku. Dotychczas nadawca nie precyzował, w które dni należy wykonywać obowiązki zawodowe poza biurem. Zgodnie z nowymi założeniami zespoły Warner Bros. Discovery – których specyfika pracy pozwala na realizację aktywności zawodowych w domu – będą pracować zdalnie w piątek i jeden inny wybrany dzień tygodnia.

W trakcie pilotażowego okresu trzech miesięcy nadawca będzie maksymalnie optymalizować zużycie energii elektrycznej w swoich budynkach m.in. przez wyłączenie zasilania w poszczególnych pionach budynków w ostatni roboczy dzień tygodnia.

Czytaj więcej: Dużo zmian od nowego roku. Więcej przerw w pracy, dłuższy urlop, dwie pewne podwyżki

- Ograniczenie zużycia energii elektrycznej, a tym samym naszego śladu węglowego jest wyzwaniem, które podejmujemy z dużym entuzjazmem. Sukcesywnie wdrażamy w biurach w Polsce działania proekologiczne, w tym ograniczające zużycie prądu – wierzymy, że realizacja zadań naszych zespołów w ramach pracy zdalnej w piątki szybko przybliży nas do założonych celów – podkreśla Katarzyna Rozbiewska, administration unit director w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Inicjatywa zmniejszania śladu węglowego Warner Bros. Discovery obejmuje także m.in.

  • instalacje systemu umożliwiającego automatyczne wyłączanie zasilania urządzeń stacjonarnych lub wprowadzania ich w stan uśpienia w godzinach wieczornych i nocnych;
  • optymalizację pracy urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz modernizację systemu ich monitoringu i sterowania;
  • obniżenie zakresów temperatury klimatyzacji i ogrzewania w budynkach;
  • instalację nowej centrali wentylacyjnej oraz wymianę oświetlenia we wszystkich budynkach – w tym w pomieszczeniach takich jak garaże, klatki schodowe czy toalety – na energooszczędne LED.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Discovery przechodzi na pracę zdalną. Tak będzie redukować ślad węglowy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA