PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Czy młodym uda się przebić szklany sufit?

Młodzi ludzie są obecnie lepiej wykształceni i przygotowani do wejścia na rynek pracy. Niestety często napotykają na bariery, które ciężko jest pokonać. W jaki sposób pokolenie Y może rozbić szklany sufit?

  • Autor: jk
  • 3 cze 2014 9:54
Czy młodym uda się przebić szklany sufit?
REKLAMA

Piotr Wielgomas, szef firmy rekrutacyjnej Bigram, zwrócił uwagę na łamach „Rzeczpospolitej" na charakterystykę obecnego rynku pracy, który jest inny niż w latach 90. - Charakteryzuje się nadpodażą kadry menedżerskiej 40+, tego zjawiska nie mieliśmy wcześniej - mówi.

Wielgomas dodaje, że z powodu 40-latków obejmujących stanowiska kierownicze, młodzi natrafiają na szklany sufit w swojej karierze. W takiej sytuacji młodzi powinni współpracować z doświadczonymi menedżerami i uczyć się od nich - czytamy na łamach „Rz".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według Dariusza Ludwiczaka, menedżera HR w GlaxoSmithKline szansę na przebicie szklanego sufitu ma również pracownik, który zrozumie specyfikę i kulturę firmy, a także dostosuje się do panującego stylu zarządzania.

Z kolei Magdalena Dzikowska, menedżer HR w Carlsberg Shared Services zwraca uwagę na specyficzne umiejętności, które mogą ułatwić drogę na szczyt. - To, co z naszej perspektywy decyduje o sukcesie w korporacji, to nie tylko kompetencje ściśle merytoryczne, ale również inne: kompetencje społeczne, związane z umiejętnością działania w strukturze firmy. A to jest w Polsce na razie towar deficytowy - mówi dla „Rz".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czy młodym uda się przebić szklany sufit?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA