Czy Mikołaj przychodzi do firm? Czy przychodzą tylko paczki?

"Gromadka" 3 tys. 600 dzieci pracowników Volkswagena Poznań będzie bawiła się na mikołajkowej imprezie zorganizowanej przez VW w najbliższy weekend. Czy w takim razie tradycyjne paczki odeszły już do lamusa? I czy Mikołaj odwiedza też pracowników?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy Mikołaj przychodzi do firm? Czy przychodzą tylko paczki?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

6 gru 2013 12:33


Mikołaj w polskich firmach rzadko przychodzi do pracowników. Jeśli 6 grudnia jest obchodzony, to z reguły z inicjatywy samych pracowników, którzy we własnym zakresie postanowili uczcić ten dzień.

- Firmy są zainteresowane organizacją Mikołajek głównie dla dzieci pracowników, a nie dla nich samych. Nie przypominam sobie przypadku, aby trafiło do nas zamówienie na Mikołaja, który miałby przynieść prezenty pracownikom - mówi Robert Nowicki, menedżer animacji w Stageman Polska, firmie realizującej różnorodne animacje, również eventowe .

Jeśli szefowie firm działających w Polsce decydują się na organizację świątecznego wydarzenia dla swoich pracowników, to najczęściej przybiera on formę wigilii firmowej i odbywa się w okolicach 24 grudnia.

Paczka czy wolny wybór?

Gotowa paczka ze słodyczami od Mikołaja dla dzieci pracowników jest w Polsce wciąż jednym z najbardziej popularnych mikołajkowych upominków wybieranych przez firmy na 6 grudnia. Powoli jednak ustępuje miejsca dającym wolność wyboru kartom przedpłaconym i ekscytującym imprezom dla dzieci.

- Robienie tradycyjnych paczek ze słodyczami lub zabawkami jest czasochłonnym zajęciem. W dodatku nie zawsze trafia w indywidualne oczekiwania dziecka - mówi Izabela Supeł, marketing menedżer w Edenred. - Dlatego firmy często otwierają się na nowości i przekazują pociechom zatrudnionych karty przedpłacone z wykorzystaniem na usługi i produkty dla dzieci - dodaje.

Dzięki temu pracownicy wraz z kartą otrzymują możliwość podjęcia samodzielnej decyzji, co do sposobu, miejsca i czasu wydania środków otrzymanych na karcie. A dzieci są szczęśliwe, bo mogą dostać od Mikołaja to, o czym marzyły. Jest jeszcze jedno rozwiązanie - organizacja mikołajkowej imprezy.

Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty

W ostatnich latach coraz więcej firm zamiast wręczania paczek czy kart, decyduje się na organizację mikołajkowych eventów dla dzieci. Jedną z nich jest fabryka Volkswagena w Poznaniu, w której tego typu imprezy są już zwyczajem. - W nadchodzący weekend zorganizujemy Mikołajki dla 3 tys. 600 dzieci naszych pracowników - mówi Katarzyna Salamończyk-Napierska z działu personalnego VW.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.