Co wiedzą pracownicy o BHP? PGG zapłaci dobrze poinformowanym

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) rozpoczęli rywalizację w konkursie wiedzy „Pracuję bezpiecznie”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co wiedzą pracownicy o BHP? PGG zapłaci dobrze poinformowanym

PODZIEL SIĘ


Autor: aw/PAP

24 kwi 2017 13:25


• Konkurs służy on propagowaniu przepisów oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

• Laureaci konkursu zostaną wyłonieni 16 listopada.

 

Rzecznik PGG Tomasz Głogowski poinformował, że już trwa rywalizacja konkursowa na szczeblu oddziałów PGG. Zmagania, podczas których uczestnicy rozwiązują testy z BHP na specjalnie przygotowanej platformie internetowej, potrwają pół roku. Na stronie internetowej PGG zamieszczono film promujący tegoroczną edycję konkursu.

Uczestnikami rywalizacji mogą być pracownicy PGG zatrudnieni na stanowiskach robotniczych oraz osoby dozoru ruchu z wyjątkiem osób dozoru wyższego, pracowników służb BHP i laureatów pierwszych miejsc z poprzednich edycji rywalizacji.

Zgłoszenie konkursowe odbywa się za pomocą Portalu Pracownika. Pierwszym etapem są eliminacje zakładowe, które odbywają się za pośrednictwem specjalnie przygotowanej aplikacji internetowej. Polegają one na comiesięcznych rozgrywkach, podczas których zawodnicy rozwiązują tzw. testy przygotowujące z wiedzy o BHP oraz test konkursowy.

Po sześciu miesiącach zostaną wyłonieni półfinaliści, którzy spotkają się na eliminacjach do ścisłego finału, do którego zakwalifikuje się 10 osób z najwyższą liczbą punktów. W finale może znaleźć się tylko jeden przedstawiciel danej kopalni czy zakładu PGG. Finałowa rozgrywka odbędzie się w Domu Kultury w Niedobczycach 16 listopada, a jego organizatorem będzie kopalnia ROW, z której pochodzi ubiegłoroczny zwycięzca.

Nagrodą główną w konkursie jest 8 tys. zł, zdobywca drugiego miejsca otrzyma 6 tys. zł, a trzeciego - 5 tys. zł. Dla uczestników finału konkursu, którzy zajmą miejsca od czwartego do dziesiątego przewidziano nagrody po 1 tys. zł.

"Oprócz nagród pieniężnych - jak pokazują losy laureatów - zwycięzcy mają szansę na awans zawodowy, uznanie kolegów i przełożonych" - zaznaczył Głogowski.

Konkurs "Pracuję bezpiecznie" w ramach PGG odbywa się po raz drugi, 12 wcześniejszych edycji organizowała poprzedniczka PGG - Kompania Węglowa. Ubiegłorocznym zwycięzcą był Rafał Zuch z Ruchu Jankowice kopalni ROW. Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się odpowiednio Tomasz Duży z Zakładu Remontowo-Produkcyjnego i Krzysztof Jankowski z kopalni Sośnica.

W ubiegłym roku w całym polskim górnictwie doszło do ponad 2 tys. rozmaitych wypadków; 27 górników zginęło. Przedstawiciele nadzoru górniczego i szefowie spółek węglowych od lat powtarzają, że ograniczenie liczby wypadków wymaga nie tylko kontroli, ale również nowych, innowacyjnych metod szkolenia górników i docierania do ich świadomości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
PPG

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

patryk 2017-04-25 14:24:42

trza inwestowac w nowe kaski, w zabezpieczeni przodka, zastanowiłbym sie tez mocno nad dalszym uciałem w urobku tych kopaln, które niespecjalnie moga funkcjonowac przez metan - patrz halemba

Dyszka 2017-04-25 14:11:05

na bezpieczeństwie nie ma co oszczedzac, kazdego roku na kopalni zgłasza sie wiele wypadków z powodu braku rozwagi ludzi,

achim 2017-04-25 13:49:01

Trzeba najpierw pozbyc sie nadywzki tych wszystkich dodatków, ktore w okresie lepszym zmuszaja zakłady do wypłacania wiekszej czesci zysku na swiadczenia