Co drugi pracownik chciałby dostać bony i kupony podarunkowe na święta

• Blisko 90 proc. polskich pracodawców obdarowuje swoich pracowników w okresie przedświątecznym prezentami – wynika z badania „O czym marzą Polacy na święta?”.
• 28 proc. pracodawców na świąteczne prezenty dla kadry wybiera bony i kupony podarunkowe. Co decyduje o ich popularności?

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co drugi pracownik chciałby dostać bony i kupony podarunkowe na święta

PODZIEL SIĘ


Autor: infoWire.pl

15 gru 2016 11:42


Jeśli chodzi o świadczenia dodatkowe, zatrudnione osoby najbardziej liczą na bony i kupony podarunkowe (55 proc.), dofinansowanie do zajęć sportowych i rekreacyjnych (31 proc.), dodatkowy płatny urlop (30 proc.) i bilety do kina, teatru lub na koncert (29 proc.) - wynika z badania Sodexo Benefits and Rewards Services „O czym marzą Polacy na święta?”.

- Oferowanie pracownikom prezentów na święta Bożego Narodzenia jest w Polsce bardzo silną tradycją. Dokładnie tak samo, jak dzieje się to w rodzinie, pod koniec roku pracodawcy dziękują zatrudnionym osobom i dają im upominki – mówi Paweł Łojewski, senior product manager z Sodexo Benefits and Rewards Services.

Bony i kupony podarunkowe

28 proc. pracodawców na świąteczne prezenty dla kadry wybiera bony i kupony podarunkowe. Co decyduje o ich popularności?

- W obecnych czasach zespoły stają się coraz bardziej różnorodne, czy to pod względem wieku, czy to doświadczenia, czy to zainteresowań. Bardzo trudno jest pracodawcy dobrać jednorodne prezenty dla wszystkich tych grup. Karty podarunkowe i kupony podarunkowe są uniwersalne. To pracownik finalnie wybiera, jaki prezent de facto dostanie na święta Bożego Narodzenia – stwierdza ekspert.

Z punktu widzenia pracodawcy ważne znaczenie ma również to, że danie pracownikowi fizycznego prezentu w okresie przedświątecznym jest lepiej zapamiętane i bardziej angażuje zatrudnioną osobę do późniejszej pracy. Dla pracowników zaletą kart i kuponów podarunkowych jest z kolei to, że często zapewniają one wysokie rabaty, z których można skorzystać w kilkunastu tysiącach sklepów oraz punktów usługowych w Polsce.

Świąteczny nastrój

Co ważne, przekazanie świątecznego upominku pracownikowi powinno stanowić podziękowanie za jego pracę w danym roku. Należy więc zadbać o odpowiednią otoczkę i właściwy nastrój. - Pracownicy zapamiętają nie tylko kupony czy karty podarunkowe, lecz także atmosferę podczas wręczania prezentów – zauważa rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pracownica 2016-12-16 13:59:59

Także należę do grupy, która chciałaby dostać jakiś bon albo voucher. Marzy mi się lot w tunelu aerodynamicznym , więc szef mógłby coś pomyśleć. No ale pewnie będzie jak zwykle torba słodyczy i tyle.. ;/