Boże Narodzenie: Jak ubrać się na firmową wigilię?

W zależności od branży czy wielkości firmy spotkanie wigilijne może przebiegać w różny sposób, ale w każdym przypadku warto się zastanowić, jaki strój powinniśmy wybrać na tę okazję. Jak dobrze zaprezentować się na wigilii w pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Boże Narodzenie: Jak ubrać się na firmową wigilię?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 gru 2017 14:42


• Praca i impreza to dwa pojęcia, które na co dzień raczej ze sobą nie współgrają, ale święta to czas wyjątkowy.

• Coraz częściej pracownicy i przełożeni spotykają się wspólnie podczas wigilii w biurze. Atmosfera jest wówczas bardziej rozluźniona, nie powinniśmy jednak rozluźniać swojego stroju.

• Nie każdy musi pojawić się na spotkaniu w dopasowanym garniturze i pod krawatem – choć oczywiście, jeżeli na co dzień obowiązuje nas strój formalny, nie powinniśmy z tego rezygnować.

• Jeśli nawet na co dzień przychodzimy do pracy w bluzie, warto tego dnia postarać się nieco bardziej.

Jak wynika z 36. badania „Plany Pracodawców”, polscy przedsiębiorcy chętnie podejmują inicjatywy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Czterech na dziesięciu badanych pracodawców zamierza zorganizować w tym roku dla swoich pracowników spotkanie świąteczne. Nieco mniej przedsiębiorców przekaże zatrudnionym osobom okolicznościowe premie (37 proc.), bony podarunkowe (25 proc.) i prezenty, również te dla rodzin (25 proc.). Oprócz tego 14 proc. pracodawców planuje wzięcie udziału wraz z pracownikami w akcji charytatywnej.

Jak ubrać się na firmową wigilię?

Strój zawsze musi być dobrany odpowiednio do okazji, tylko wtedy będziemy dobrze się prezentować i czuć się dobrze. Jest wiele czynników, które należy uwzględnić podczas wyboru stroju. Jeśli przyjęcie wigilijne ma charakter oficjalny i jest organizowane np. w restauracji czy specjalnie wynajętej na tę okazję sali, powinniśmy postawić na klasyczny garnitur i proste dodatki. W przypadku gdy jest to bardziej kameralne spotkanie po pracy, w biurze, najbezpieczniej postawić na styl smart casual. Świetnie sprawdzi się, gdy pracodawca oczekuje od nas eleganckiego wyglądu, a jednocześnie umożliwia stworzenie luźniejszego zestawienia, dzięki któremu będziemy czuć się swobodnie.

Czytaj też: Ile pracodawcy przeznaczą na świąteczne prezenty i premie dla pracowników?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Aldona 2017-12-20 19:49:47

Ja z racji zajmowanego stanowiska, zawsze muszę prezentować się nienagannie. W tym roku postawiłam na kreację z najnowszej polskiej marki Hexeline. Wszyscy byli pod wrażeniem