Boże Narodzenie: Co podarować pracownikom na święta?

Jazda za kierownicą Ferrari czy Lamborghini, lot w tunelu aerodynamicznym, Escape Room, lot szybowcem - to niebanalne i ekscytujące przeżycia, które coraz częściej swoim pracownikom fundują firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Boże Narodzenie: Co podarować pracownikom na święta?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

7 gru 2017 11:10


• Rosnący deficyt specjalistów w firmach oraz podnoszący się poziom zamożności społeczeństwa sprawia, iż pracownicy coraz bardziej skupiają się na własnych pragnieniach i potrzebach.

• Benefity pozapłacowe w postaci okolicznościowych paczek czy bonów towarowych, stają się po woli standardem w większości firm.

• Pracodawcy coraz chętniej sięgają więc po emocje, podarowując pracownikom prezenty w formie oryginalnych przeżyć.

82 proc. przedsiębiorców, którzy wzięli udział w 36. edycji badania "Plany Pracodawców", deklaruje, że w tym roku zdecydowało się na świąteczne inicjatywy dla swoich pracowników. Najczęściej w firmach organizowane są spotkania przedświąteczne dla wszystkich pracowników (40 proc.). Są popularniejsze niż np. premie. Firmy rzadziej niż przed rokiem fundują pracownikom bony towarowe, częściej obdarowują ich upominkami. 

Jak z kolei pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzen.com wśród aktywnych zawodowo Polaków, aż 68 proc. z 2563 respondentów uważa, że prezenty w formie emocji do dobry pomysł. Taki upominek nie tylko sprawia radość, zaskakuje, ale też często pozwala obdarowanej osobie odkryć nowe pasje i niejednokrotnie spełnić marzenie.

Czytaj też: Prezenty na święta dla pracowników: Jak uniknąć podatku?

– Zastosowanie w biznesie upominków w postaci przeżyć wywołuje pozytywne emocje, wzmacnia zaangażowanie i pomaga zdobywać lojalność. Jest też dobrym podłożem do budowania relacji, w których wychodzimy poza sferę zawodową i pokazujemy, iż doceniamy ludzi, ich różnorodność i osobowość – mówi Maciej Czerwiński z firmy Specjał.

Kosztowne emocje?

Wiele firm nie bierze pod uwagę prezentów pod postacią przeżyć obawiając się, iż przekracza to ich budżet. Okazuje się jednak, że taka niestandardowa i wyróżniająca się na rynku forma docenienia pracownika jest porównywalna do średniej kwoty pozapłacowych, świadczeń okolicznościowych. Zazwyczaj wynosi w firmie około 150-200 zł na pracownika.

Lista prezentów w formie emocjonujących przeżyć, którą możemy w tej kwocie wręczyć jest długa. Jedyna trudność polega na tym, by wybrać atrakcję, która przypadnie do gustu obdarowanej osobie i stanie się dla niej wartościową nagrodą, motywującą do dalszej pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Laura 2018-01-02 19:24:05

U nas w tym roku prezentów nie było jedynie bon na 100 złotych na zakupy, bo w Mikołajki sobie pojechaliśmy do Leszna do tunelu polatać i sobie taką integrację zrobiliśmy. Młody zespół mamy więc niekt nie protestowała za takim rozwiązaniem.

Jacek 2017-12-08 11:04:58

W końcu coś ciekawego, a nie ciągle karty subiekta, które wydasz i za chwile nie pamiętasz że je miałeś.

Zeghar 2017-12-07 16:33:12

Jaki ciekawy lans firm z branży HR. Wygląda jak szykowanie podkładki pod nie wypłacenie ludziom bonusów.