Zamiast firmowej wigilii, bon podarunkowy. Jednak pracownicy chcieliby mieć wybór, jeśli chodzi o miejsce wydania świątecznego prezentu.

- Szczególne czasy wywołane pandemią COVID-19 wymagają innego podejścia do przedświątecznych wydarzeń w firmie.
- Firmowe wigilie, spotkania, które do tej pory były w wielu przedsiębiorstwach standardem, z powodu pandemii nie odbędą się.
- Pracodawcy i działy HR szukają rozwiązań, które będą w stanie spełnić oczekiwania pracowników. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Opinii IQS, aż 84 proc. Polaków uważa, że karty podarunkowe mogą być atrakcyjnym prezentem.
Coroczne firmowe spotkania świąteczne stanowiące same w sobie benefit, w tym roku w tradycyjnej formule będą się odbywać sporadycznie i w okrojonej formie. Ich duża część przeniesie się do online’u. Będzie to też przeszkodą w przekazaniu prezentów, których optymalny wybór i tak już wcześniej przysparzał wielu problemów.
W przeprowadzonym przez Instytut Badań Opinii IQS badaniu 61 proc. ankietowanych deklaruje, że wybór „suweniru” jest kłopotliwy i stresujący. Aż 70 proc. badanych twierdzi natomiast, że zdarzyło im się otrzymać zupełnie nietrafiony podarunek.
Bon podarunkowy zamiast kolacji
Z danych Randstad wynika, że pracodawcy w tym roku zmienili swoje świąteczne plany. Powód jest oczywisty: pandemia COVID-19. Spotkania świąteczne, które w poprzednich edycjach badania zazwyczaj plasowały się na pierwszej pozycji wśród inicjatyw skierowanych do pracowników, teraz zaś spadły na 3 pozycję - planuje je 1/4 firm.
Zamiast spotkania przedsiębiorstwa częściej niż przed rokiem planują ufundowanie pracownikom bonów podarunkowych - zajmują one obecnie drugie miejsce (33 proc. obecnie, 26 proc. rok temu).
Jednak, jak pokazują badania, pracownicy chcieliby mieć wybór jeśli chodzi o wykorzystanie bonu od pracodawcy. Możliwość wyboru pośród asortymentu tylko jednego sklepu jest jego wadą, na co wskazuje 44 proc. przebadanych Polaków.
- Zdaliśmy sobie sprawę, że wybór prezentów dla licznych i zróżnicowanych zespołów firmowych, jest często wyzwaniem dla działów HR. Teraz dodatkowo ich przekazanie jest utrudnione


KOMENTARZE (0)