Biurowa gra w kolory. Sprawdźcie, w jakiej kolorystyce najlepiej się pracuje

Biel, czerwień, szary, żółty, a może zielony? Jaki kolor biura najbardziej sprzyja kreatywności i efektywności pracowników?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biurowa gra w kolory. Sprawdźcie, w jakiej kolorystyce najlepiej się pracuje

  • Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "jaki kolor najlepszy do biura".
  • - Podejście do mód kolorystycznych powinno być wtórne w stosunku do tego, jaki jest styl pracy i specyfika firmy – stwierdziła Anna Duma, Workplace Consultant w HB Reavis.
  • Przygotowaliśmy dla was jednak pewne wskazówki, dzięki którym dowiecie się, które kolory pobudzają do działania, które uspokajają, a które mogą działać na nas jak płachta na byka.

Jeśli chodzi o kolorystykę ścian w biurach, to tak naprawdę ile osób, tyle opinii. Eksperci zgodnie podkreślają, że wiele zależy od profilu działalności firmy, ale nie tylko. Dlatego najważniejsze jest, aby najpierw zdiagnozować, co się w danej firmie dzieje, jakiego rodzaju praca jest w niej wykonywana i jakie są oczekiwania pracowników.

– W swojej pracy przede wszystkim podchodzimy do każdej sprawy indywidualnie. Każde pomieszczenie jest dostosowane do zadań, które są tam wykonywane i to jest wypracowywane w długim procesie. Ważne jest, aby odpowiedzieć na potrzebę bezpieczeństwa, aby człowiek znajdujący się w danym pomieszczeniu czuł się w nim komfortowo – powiedział podczas panelu dyskusyjnego „Kolorowe sposoby na to, by w biurze dobrze się działo”, który miał miejsce podczas wydarzenia 4 Design Days w Katowicach, Igor Bialorucki, architekt w firmie Worplace Solutions.

– Zajmujemy się projektowaniem. Zanim zaprojektujemy wnętrze, badamy, w jaki sposób ludzie pracują i czego potrzebują. Podejście do mód kolorystycznych powinno być wtórne w stosunku do tego, jaki jest styl pracy i specyfika firmy – dodała z kolei Anna Duma, Workplace Consultant w firmie HB Reavis.

Anna Duma, Workplace Consultant w firmie HB Reavis. (fot. PTWP) Anna Duma, Workplace Consultant w firmie HB Reavis. (fot. PTWP)

Przykładowo podczas realizacji przez firmę Tétris nowego biura dla JLL, ponad rok przed rozpoczęciem budowy pracownicy odpowiadali na pytania, jak powinna wyglądać nowa przestrzeń. – Dzisiejszy projekt biura jest dokładnym odzwierciedleniem tych potrzeb – powiedziała Danuta Barańska, dyrektor kreatywna w Tétris Polska.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.