PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Benefit Systems bije kolejne rekordy. Już dawno zapomniał o pandemii

  • KDS
  • 10 lis 2022 11:47

Na koniec września 2022 z kart sportowych Benefit System korzystało ponad 1 065 tys. użytkowników w Polsce i 379 tys. na rynkach zagranicznych. To najwięcej w historii. Firma podkreśla, że po pandemicznym załamaniu wychodzi na prostą. I to z nawiązką.

Benefit Systems bije kolejne rekordy. Już dawno zapomniał o pandemii
Benefit Systems po pandemicznym załamaniu wychodzi na prostą (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • W trzecim kwartale 2022 przychody ze sprzedaży grupy Benefit Systems wyniosły 485,4 mln zł, zaś zysk operacyjny 69,1 mln zł.
  • W kluczowym obszarze działalności Benefit Systems odnotowano rekordowe poziomy sprzedaży kart sportowych na wszystkich rynkach.
  • Na koniec września z kart sportowych korzystało ponad 1 065 tys. użytkowników w Polsce i 379 tys. na rynkach zagranicznych. Z szacunków Benefit Systems wynika, że w październiku i listopadzie liczba kart sportowych wzrośnie w Polsce o 94 tys. sztuk do 1 159 tys., a zagranicą łącznie do poziomu 420 tys. 

- Odbudowujemy kondycję Benefit Systems w bardzo dobrym tempie, które chcemy utrzymać w kolejnych miesiącach – mówi Bartosz Józefiak, członek zarządu Benefit Systems, odpowiedzialny m.in. za finanse Benefit Systems.

Podkreśla, że trzeci kwartał tego roku był dla nich szczególny. Firma odnotowała wyższą od oczekiwanej sprzedaż kart sportowych na wszystkich rynkach, na których działamy, świetnie radziły sobie także nasze kluby fitness.

Czytaj też: Przyszłość mamy już dziś. Ten robot zastąpi człowieka w pracy

- Widzimy, że podjęte w pandemii działania optymalizujące koszty i procesy, a także intensyfikacja sprzedaży i uatrakcyjnienie oferty przynoszą pożądane efekty. Sprzyjają nam także trendy związane ze zdrowiem i aktywnością fizyczną, jak i te w obszarze HR, gdzie coraz więcej uwagi poświęca się kwestii dobrostanu pracowniczego. Dlatego planujemy utrzymać w Polsce wzrost liczby kart w 2023 roku na poziomach obserwowanych przed pandemią, a na pozostałych rynkach zwiększyć łączną liczbę kart o 100 tys. sztuk. Będziemy także kontynuować prace nad rozwojem platformy kafeteryjnej MyBenefit oraz ofertą programu MultiLife – dodaje Bartosz Józefiak.

Wyniki finansowe Benefit System

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w trzecim kwartale 485,4 mln zł i były o 63 proc. wyższe niż w analogicznym okresie w 2021 r. Grupa Benefit Systems odnotowała 69,1 mln zł zysku operacyjnego oraz 34,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom podmiotu dominującego (wobec 10,0 mln zł straty rok wcześniej).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Benefit Systems bije kolejne rekordy. Już dawno zapomniał o pandemii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA