Audi w czołówce najlepszych europejskich pracodawców

Po raz czwarty z rzędu, koncern Audi zwyciężył w renomowanych rankingach instytutów doradztwa zawodowego "Trendence" i "Universum", zachowując pozycję firmy, do której studenci w Niemczech najchętniej kierują swoje kroki w poszukiwaniu zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Audi w czołówce najlepszych europejskich pracodawców

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

2 maj 2013 9:30


Po zdobyciu przez Audi Hungaria tytułu najatrakcyjniejszego przedsiębiorstwa na Węgrzech oraz wyróżnieniu Audi Brussels tytułem "Pracodawca roku" w Belgii, Audi zwycięża również w Niemczech.

Od wielu lat, Audi cieszy się opinią doskonałego pracodawcy u rozpoczynających karierę zawodową inżynierów i ekonomistów. Aktualne wyniki badań "Universum" mówią, że co czwarty niemiecki inżynier i prawie co piąty ekonomista chciałby rozpocząć swoją karierę zawodową właśnie w Audi. "Universum" każdego roku przeprowadza ankietę wśród ponad 23 tys. studentów 107 szkół wyższych. Badanie "Trendence" opiera się na wypowiedziach 37 tys. ankietowanych osób ze 130 szkół wyższych.

- Nasze atrakcyjne warunki zatrudnienia i doskonałe możliwości rozwoju w Niemczech oraz w naszych zakładach zagranicą, znajdują uznanie wśród przyszłych pracowników wykwalifikowanych i wśród menedżerów, mówi Thomas Sigi, członek zarządu ds. zatrudnienia i dyrektor kadr Audi AG.

- Sieć zakładów produkcyjnych będzie się nadal rozrastać, do 16 lokalizacji w 13 krajach, do końca 2015. Prowadząc konsekwentnie politykę rozwoju, Audi AG w roku 2013 planuje tylko w Niemczech zatrudnić 1 500 nowych pracowników. W tym samym czasie, naukę zawodu w fabrykach koncernu podejmie blisko 700 uczniów - dodaje.

O atrakcyjności marki z Ingolstadt świadczy też fakt, że cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem wśród informatyków i absolwentów kierunków przyrodniczych. W ostatnim rankingu "Universum" przeprowadzonym w tej grupie, Audi przesunęło się z ósmej na szóstą pozycję.

- Młodzi ludzie zauważają techniczne nowinki, np. zdalne sterowanie pojazdem czy połączenie samochodów za pomocą Internetu, które w ich oczach jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność Audi, mówi Thomas Sigi.

Realizacja celu "najbardziej atrakcyjny światowy pracodawca", w jego opinii przebiega wzorcowo.

- Audi zyskało na międzynarodowym uznaniu również dzięki zwiększonemu zaangażowaniu społecznemu i polityce zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i próbujemy w możliwie najlepszy sposób połączyć kwestie ekonomiczne, ekologiczne i społeczne. Już dziś angażujemy się w liczne projekty społeczne i wspieramy działalność wolontariuszy rekrutujących się spośród naszych pracowników - kontynuuje Sigi.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.