Apple i Facebook będą płacić pracownicom za zamrożenie jajeczek

Dzieci czy kariera - tego dylematu nie będą mieć kobiety pracujące w Apple czy Facebooku, ponieważ pracodawcy pokryją koszty zamrożenia jajeczek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Apple i Facebook będą płacić pracownicom za zamrożenie jajeczek

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 paź 2014 11:54


Jak donosi NBC News nawet 20 tys. dol. będą mogły dostać pracownice Apple i Facebook za zamrożenie komórek jajowych. Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie? Pogodzenie macierzyństwa i kariery to bardzo trudne zadanie, dlatego technologiczne giganty zdecydowały się pomóc kobietom, które stają przed wyborem: dziecko czy sukces zawodowy.

Czytaj też: Facebook ma problem z różnorodnością

W Facebooku program niedawno ruszył, natomiast w Apple ma się rozpocząć w styczniu 2015 r. To najprawdopodobniej pierwsze koncerny, które proponują tego rodzaju przywilej wszystkim pracownikom, a nie tylko tym, dla których zamrażanie jajeczek jest wskazane ze względów medycznych.

Czytaj też: 77 godzin tygodniowo w niewykończonych budynkach - tak pracuje personel dla Apple

Jak wiadomo firmy z Doliny Krzemowej są zdominowane przez mężczyzn. Żeńskie talenty mogą wzmocnić przewagę konkurencyjną na rynku. Możliwość kontynuowania kariery i zajście w ciążę w późniejszym terminie, to dla kobiet duże ułatwienie. Nie będą musiały poświecić najlepszych lat pracy na rzecz macierzyństwa, jeśli uznają, że nie chcą w danym momencie przerywać kariery.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Adam 2014-10-17 08:18:43

Czysta PATOLOGIA, ciekawe czy oddadzą pracownicom wiek i stracone najlepsze lata na rodzicielstwo.

Herold 2014-10-15 14:00:01

chore