PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy PKN Orlen nie muszą czekać do 1-go. Spółka wprowadziła wypłatę na życzenie

  • Autor: PAP/KDS
  • 16 cze 2021 15:51

PKN Orlen wprowadziło nowy benefit. Pracownicy spółki dzięki specjalnej aplikacji na urządzeniach mobilnych mogą korzystać z wypłaty na życzenie. Pensja na koniec miesiąca zostanie pomniejszona o kwotę wypłat. Rozwiązanie to wdrożono także w wybranych spółkach Grupy Orlen.

Pracownicy PKN Orlen nie muszą czekać do 1-go. Spółka wprowadziła wypłatę na życzenie
Z uwagi na duże zainteresowanie zdecydowano ostatecznie o jego wdrożeniu w płockim koncernie oraz w wybranych spółkach jego grupy kapitałowej. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Od czerwca pracownicy PKN Orlen mają możliwość natychmiastowej wypłaty części wynagrodzenia w aplikacji Symmetrical.
  • W ramach programu akceleracyjnego w maju tego roku w grupie 100 chętnych pracowników przeprowadzono pilotaż rozwiązania.
  • Z uwagi na duże zainteresowanie zdecydowano ostatecznie o jego wdrożeniu w płockim koncernie oraz w wybranych spółkach jego grupy kapitałowej.

"Wypłata na życzenie to rozwiązanie umożliwiające dostęp do części swojego wynagrodzenia przed standardowym dniem wypłaty. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym w systemie Android lub IOS, aby dokonać wypłaty części wynagrodzenia za dany miesiąc na rachunek bankowy" - podkreślono w publikacji "Magazynu GO!", wewnętrznym miesięczniku Grupy Orlen.

W informacji wskazano, że "zaletą tej formy wypłaty jest natychmiastowa możliwość realizacji przelewu" - aplikacja dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jak podano, w aplikacji Symmetrical zlecenia wcześniejszych wypłat można dokonywać między 1. a 20. dniem każdego miesiąca, przy czym w jednym miesiącu można złożyć maksymalnie 5 zleceń na kwotę nie mniejszą niż 50 zł, a maksymalny limit wszystkich wypłat w danym miesiącu wynosi 1500 zł - za każdą zrealizowaną wypłatę pobierana jest opłata 5 zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Wypłata jest realizowana niezwłocznie w ciągu kilku minut w tym samym dniu roboczym, najpóźniej następnego dnia roboczego. Wynagrodzenie za pracę, wypłacane pod koniec miesiąca, zostanie pomniejszone" - wyjaśniono w artykule "Magazynu GO!". Zwrócono jednocześnie uwagę na dostępną w aplikacji bezpłatną funkcję edukacji finansowej, czyli informacji "w pigułce" o finansach osobistych, m.in. o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe w przyszłości.

Czytaj więcej: Przez COVID-19 stracili 80 proc. klientów. Nie poddali się. Efekt? Tak dobrze nigdy wcześniej nie było

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy PKN Orlen nie muszą czekać do 1-go. Spółka wprowadziła wypłatę na życzenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA