PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

22 firmy z tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

  • Autor: PAP/EM
  • 21 mar 2017 12:40

Przestrzeganie przepisów, norm bezpieczeństwa i partnerstwo ze związkami zawodowymi to podbudowa dobrze funkcjonującej gospodarki, mówił prezydent Andrzej Duda wręczając 22 firmom-laureatom konkursu NSZZ "Solidarność" tytuły "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".

22 firmy z tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"
Prezydent Andrzej Duda wręczył 22 firmom tytuł "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRM)
REKLAMA

• Prezydent Andrzej Duda wręczył 22 firmom tytuł "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Inicjatorem konkursu jest NSZZ Solidarność.

• Wyróżnione firmy przodują pod względem zawierania układów zbiorowych pracy, zatrudniania pracowników na czas nieokreślony, funkcjonowania rad pracowników, szanują prawa pracowników i prowadzą dialog społeczny wewnątrz zakładu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Kandydatów do nagrody zgłaszały komisje zakładowe Solidarności. Certyfikaty ważne są trzy lata.

Podczas uroczystości prezydent przypomniał, że nagrody dla pracodawców przyjaznych pracownikom wymyśliła w 2007 r. NSZZ Solidarność i przedstawiła jako propozycję honorowania pracodawców ówczesnemu prezydentowi prof. Lechowi Kaczyńskiemu.

"I to był bardzo ważny moment. Moment, który trafił we właściwym czasie także we właściwe ręce jeżeli chodzi o ówczesny honorowy patronat" - powiedział Andrzej Duda. "Uważam, że był to doskonały pomysł, aby właśnie do prezydenta RP zwrócić się o objęcie tej nagrody honorowym patronatem. Nabiera ona przez to dodatkowego waloru" - dodał. Prezydent wyraził też "ogromną satysfakcję i podziękowanie" dla prezydentów za to, że od początku, nieprzerwanie utrzymany został prezydencki patronat nad nagrodami.

Podkreślił, że warunki, które należy spełnić by otrzymać wyróżnienie: "przestrzeganie zasad i przepisów prawa pracy przez pracodawcę, przestrzeganie norm bezpieczeństwa i higieny pracy oraz (...) partnerstwo z organizacjami związkowymi to trzy zasadnicze elementy, które stanowią podbudowę dobrze funkcjonującej społecznej gospodarki rynkowej, tego o czym mowa jest w naszej konstytucji". Gratulował i dziękował wszystkim nagrodzonym. Jak mówił nagrody są świadectwem "jakości i konkurencyjności" nagrodzonych firm na "nowoczesnym rynku gospodarczym". Jak dodał, "nowoczesny rynek gospodarczy" to nie tylko produkcja i dochód, ale "przede wszystkim człowiek, pracownik, współpracownik".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 22 firmy z tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA