PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

14 firm z Polski wśród najlepszych pracodawców Europy. Najlepszy wynik w historii

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 23 wrz 2021 15:20

DHL Express, Sii Polska, Grupa ANG czy SoftServe Poland. W sumie 14 firm z naszego kraju znalazło się na prestiżowej liście najlepszych miejsc pracy w Europie w 2021 roku. To jak dotychczas najlepszy wynik w historii konkursu.

14 firm z Polski wśród najlepszych pracodawców Europy. Najlepszy wynik w historii
DHL Express znalazło się na czele zestawienia najlepszych miejsc do pracy (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Great Place to Work ogłosił doroczną listę Najlepszych Miejsc Pracy w Europie.
  • W 2021 r. lista liczy łącznie 150 firm, a wśród laureatów znalazło się aż 14 firm z Polski.
  • To jak dotychczas najlepszy wynik polskich firm w europejskim konkursie.

- Najlepsze Miejsca Pracy w Europie wyznaczyły nowy standard opieki nad pracownikami - powiedział Michael C. Bush, dyrektor generalny Great Place to Work. - Te firmy są prowadzone przez liderów, którzy chcą i potrafią wspierać potrzeby swoich pracowników. Tworzą elastyczne środowiska pracy, w których każdy może się rozwijać, bez względu na to, kim jest i co robi dla firmy - dodał.

Co roku firmy pretendujące do tytułu Najlepszego Miejsca Pracy muszą skonfrontować się z opiniami swoich pracowników wyrażonymi w anonimowych ankietach. Pracownicy oceniają w nich swoje środowisko pracy w takich wymiarach jak wzajemne zaufanie, innowacyjność, wartości firmy i przywództwo.

Analizując ankiety, Great Place to Work ocenia również firmy pod kątem tego, jak skutecznie udaje im się tworzyć środowisko pracy "For All", czyli dla wszystkich pracowników, bez względu na to, kim są i czym się w firmie zajmują. W tym roku COVID-19 spowodował, że w ocenach pracowników na pierwszy plan wysunęło się dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Średnio 85 proc. pracowników firm, które znalazły się na liście stwierdziło, że dobrze czuje się w pracy. Ich dobrostan określały takie czynniki, jak poczucie opieki i troski ze strony pracodawcy oraz przekonanie, że pracują w psychologicznie i emocjonalnie zdrowym miejscu pracy.

Lider w Europie

Zwycięzcą w kategorii firm dużych została turecka firma Kuveyt Türk, świadcząca usługi w branży finansów i ubezpieczeń. Najlepszą wśród firm średnich okazała się holenderska spółka informatyczna AFAS Software. Holandia otwiera także stawkę w kategorii firm małych: Viisi Hypotheken to firma działająca w sektorze usług finansowych. W kategorii firm międzynarodowych pierwsze miejsce w rankingu należy w tym roku do DHL Express.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 14 firm z Polski wśród najlepszych pracodawców Europy. Najlepszy wynik w historii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA