Zuckerberg zostanie ojcem. Wszyscy pracownicy Facebooka na tym skorzystają

Mark Zuckerberg zmienia zasady udzielania urlopów rodzicielskich w Facebooku. Od nowego roku wszyscy pracownicy, niezależnie od płci i kraju, w którym się znajduje biuro, będą mogli skorzystać z czteromiesięcznego, płatnego urlopu rodzicielskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zuckerberg zostanie ojcem. Wszyscy pracownicy Facebooka na tym skorzystają

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 lis 2015 14:36


Nowe zasady nie ograniczają ustawowych praw pracowników w poszczególnych krajach – Facebook podporządkuje się lokalnym przepisom, jeśli wynika z nich, że któremukolwiek z rodziców przysługuje dłuższy urlop.

Badania instytutu Pew Research pokazują, że niemal połowa ojców obawia się, że nie spędza ze swoimi dziećmi wystarczająco dużo czasu. Dlatego Facebook oferuje ojcom, a także partnerom w związkach osób tej samej płci, czteromiesięczne, płatne urlopy, które mogą wykorzystać w ciągu roku od pojawienia się dziecka.

Zmiany wejdą w życie z początkiem przyszłego roku i obejmą wszystkich pracowników, którym w 2015 roku urodziło się, lub którzy adoptowali dziecko.

Niewątpliwie decyzja Marka Zuckerberga o takiej zmianie ma związek z tym, że sam zostanie wkrótce ojcem. Już poinformował na swoim facebookowym profilu, że po narodzinach córki weźmie dwumiesięczny urlop tacierzyński.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.