×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zetki wolą być szczęśliwe niż robić karierę

  • Autor: PAP/JP
  • 22 mar 2023 13:44

Przedstawiciele pokolenia osób urodzonych po 1997 r. ponad karierę stawiają życie prywatne. Wśród wartości najczęściej wymienianych przez nich są: szczęście (62 proc.), rodzina (60 proc.), możliwość realizowania pasji (56 proc.) - wynika z badania "Pokolenie Z na rynku pracy”.

Zetki wolą być szczęśliwe niż robić karierę
Przedstawiciele pokolenia osób urodzonych po 1997 r. ponad karierę stawiają życie prywatne (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Wyniki badania diagnozującego postawy i oczekiwania generacji Z (osoby urodzone w latach 1997-2012) wobec pracodawców zaprezentowano w środę w Warszawie.
  • Badanie zrealizował Zespół Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości Wyższej Szkoły Humanitas.
  • Autorzy badania podkreślają, że przedstawiciele pokolenia osób urodzonych po 1997 roku, ponad karierą i osiąganiem sukcesów zawodowych, stawiają cele związane z życiem prywatnym, w tym realizację własnych pasji i zamiłowań.

"Praca i kariera nie stanowią dla +zetek+ priorytetu i celu samego w sobie, są natomiast środkiem do urzeczywistniania celów i wartości pozazawodowych, istotnych w życiu prywatnym (w tym rodzinnym) czy w aktywności społecznej" - stwierdzono w raporcie.

Wśród wartości najczęściej wymienianych przez ankietowanych wskazano te niezwiązane bezpośrednio z aktywnością na rynku pracy: szczęście (62 proc.), rodzinę (60 proc.), możliwość realizowania pasji (56 proc.), ekologię (51 proc,) niezależność / wolność (51 proc.), zdrowie (44 proc.) i miłość (37 proc.).

Kariera i pieniądze są na szarym końcu listy priorytetów

Na rozwój kariery i bezpieczeństwo finansowe, jako wartości najwyżej cenione w życiu, wskazało odpowiednio tylko 11 proc. i 16 proc. respondentów.

W raporcie wskazano, że przedstawiciele generacji Z wykazują silną potrzebę godzenia pracy zawodowej z życiem prywatnym (work-life balance), traktując tę ostatnią sferę priorytetowo.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zetki wolą być szczęśliwe niż robić karierę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Yup 2023-03-23 08:14:56

    No cóż moje pokolenie nie jest tak słabe jak poprzednie. Nie ma pracowania za darmo i odbierania telefonów poza godzinami pracy. W sumie znam już millenialsow co też po godzinach pracy telefon mają wyciszony i się do nich nie dodzwonisz. Swój czas wolny bardzo cenimy i nie będziemy za darmo poświęcać czasu na pracę po pracy. Sory ;)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA