×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zawodowe postanowienia noworoczne. Podwyżka, awans czy zmiana pracy?

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 18 gru 2017 15:48

Aż 40 proc. z nas w w ramach noworocznych postanowień w przyszłym roku chce zmienić pracę. Zaledwie 1 proc. planuje porozmawiać z szefem o podwyżce.

Zawodowe postanowienia noworoczne. Podwyżka, awans czy zmiana pracy?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• O zawodowe postanowienia noworoczne zostali zapytani użytkownicy serwisu Praca.pl. 

• Blisko połowa z nas obiecuje sobie, że w przyszłym roku zmieni pracodawcę. Chcielibyśmy również mniej denerwować się w pracy i nie zostawać po godzinach.

• Niestety chęci nie przekładają się na wyniki. Zeszłoroczne postanowienia noworoczne zrealizowało jedynie 20 proc. z nas. 30 proc. nawet nie kiwnęło palcem w tej sprawie. 

****

Okazuje się, że na liście zdecydowany prym wiedzie zmiana pracy. W 2018 roku aż 40 proc. badanych przyznało, że chciałoby związać się z nowym pracodawcą. Wyniki ankiety wskazują, że blisko co piąty Polak w przyszłym roku chce większą uwagę poświęcić sobie. Przy czym połowa obiecuje sobie, że będzie się mniej denerwować w pracy, druga zakłada, że nie będzie pracować po godzinach. 

Sporo - bo aż 15 proc. ankietowanych - wskazało też na plany rozwojowe. Co ważne, osoby, które wskazały ten kierunek, szły o krok dalej. Zapewniały, że w 2018 roku skorzystają z kursów i szkoleń, żeby zwiększyć swoje kompetencje.

Na drugim końcu zestawienia zalazły się następujące postanowienia: przekwalifikowanie, które wskazało jedynie 6 proc. ankietowanych, 4 proc. ankietowanych w ma planach większe zaangażowanie w powierzane im obowiązki, na awans stawia 2 proc. badanych, natomiast 1 proc. stwierdziło, że chce otrzymać podwyżkę. 

- Z jednej strony może to wynikać ze strachu przed rozmową z przełożonym – w zeszłym roku aż 27 proc. ankietowanych w badaniu Praca.pl zadeklarowało, że boi się zapytać o podwyżkę. Z drugiej strony sytuacja na rynku pracy pozwala przypuszczać, że być może pracownicy otrzymali podwyżki już w tym roku i nie planują kolejnych - wskazują w portalu. 

Co do realizacji noworocznych postanowień, nie mamy dobrych wiadomości. Użytkownicy portalu zostali zapytani także o skuteczność w przekuwaniu postanowień w czyny. Zaledwie 20 proc. badanych przyznało, że zrealizowało zeszłoroczne założenia. Blisko 30 proc. nawet nie zrobiło pierwszego kroku w tym kierunku. Natomiast 16 proc. badanych nie ma żadnych zawodowych postanowień noworocznych na 2018 rok. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zawodowe postanowienia noworoczne. Podwyżka, awans czy zmiana pracy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • waldi 2017-12-26 21:53:20

    Na podwyżkę nie ma szans ale chodzi mi po głowie otworzenie czegoś swojego. Póki co zrobiłem kurs na eduwebie z zakładania start upu i wiem jakie papiery skompletować i od czego w ogóle zacząć. Przydałby sie jeszcze partner ze sporym kapitałem...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA