Zarwane noce odbijają się na pracy młodych

Dzisiejsi 20-30 latkowie prowadzą szybkie życie. Często łączą różne role, np. studenta i pracownika. Nie chcą rezygnować z przyjemności życia. Do tego dochodzi stres i trudności z zasypianiem. Niestety źle wpływa to na jakość pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarwane noce odbijają się na pracy młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 lip 2014 5:59


Z badania TNS „Młodzi Polacy i ich życie na wysokich obrotach" przeprowadzonego na zlecenie firmy Tiger wynika, że przeważającej większości młodych ludzi w Polsce (84 proc.) zdarzyło się zarwać noc. Przy czym nieco ponad jednej czwartej (27 proc.) przytrafia się to regularnie. Tylko co dziewiąty ankietowany (11 proc.) deklaruje, że nigdy nie miał takiej sytuacji.

Najczęstszą przyczyną jest stres i problemy osobiste (42 proc.), trudności z zasypianiem (43 proc.). Na trzecim miejscu znajdują się imprezy i spotkania towarzyskie (32 proc.) oraz realizacja pasji i zainteresowań, takich jak gry, książki, filmy czy sport (30 proc.). Zaraz za tymi kategoriami pojawia się nadmiar obowiązków w pracy (26 proc.).

Młodzi Polacy mają problem nie tylko z długością snu, ale także z jego jakością – 38 proc. młodych (18-34 lata) przyznaje, że niezależnie od długości snu odczuwają zmęczenie po przebudzeniu. Badanie studentów zdaje się ten problem uwiarygadniać. 61 proc. z nich deklaruje, że budzi się z poczuciem, że sen nie przyniósł im odpoczynku.

Niestety mała ilość snu niekorzystnie wpływa na jakość naszej pracy lub nauki. Pojawiają się trudności z koncentracją oraz z zapamiętywaniem. Pogarsza się również jakość relacji z innymi ludźmi, przejawiająca się w obniżonym nastroju, braku entuzjazmu oraz motywacji.

Prawie trzy czwarte (72 proc.) badanych przyznało, że po nieprzespanej nocy nie mają na nic siły, 55 proc. respondentów czuje się mniej atrakcyjnie, a (60 proc.) zauważa, że bywa poddenerwowana lub wręcz agresywna. Jedna trzecia badanych zauważa natomiast, że po nieprzespanej nocy: podejmują złe decyzje (35 proc.), nie mają do siebie zaufania (34 proc.), czy też zdarzało im się zasnąć na zajęciach, czy w pracy (33 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
TNS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.