Zakup mieszkania w Polsce: Kogo stać na apartament?

80 proc. kupujących apartamenty w Polsce to osoby, które ukończyły 40. rok życia. Stać na to głównie właścicieli firm oraz osoby zasiadające w zarządach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakup mieszkania w Polsce: Kogo stać na apartament?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

16 gru 2014 9:19


Z badań przeprowadzonych przez Reas wynika, że na kupno apartamentu decydują się najczęściej osoby między 40. a 49. rokiem życia (42 proc. badanych). To zwykle właściciele firm (45 proc.) lub członkowie kadr zarządzających (18 proc.) - donosi "Puls Biznesu".

Czytaj też: A może tak zamek zamiast mieszkania? Najtańszy za 150 tys. zł

Pracują w branżach: nieruchomościowej, budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej, doradczej, farmaceutycznej lub medycznej. Mocno reprezentowaną grupą są też przedstawiciele wolnych zawodów: adwokaci, radcy prawni, lekarze i pisarze (13 proc).

Najczęściej kupują apartamenty nie w celach zarobkowych, lecz do użytku własnego. Aż 70 procent lokali użytkuje osoba, która dokonała zakupu.

- Mówimy o bardzo komfortowych przestrzeniach, doskonale położonych. To naturalne, że osoby, które osiągnęły sukces, chcą w nich zamieszkać - tłumaczy Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

Czytaj też: Monika Smulewicz: Polskie firmy płacą pracownikom zbyt mało

Najliczniejsza grupa nabywców pochodzi z Warszawy i okolic (43 proc.). Klienci mieszkający na stałe za granicą (cudzoziemcy i Polacy) stanowią 6 proc. analizowanej grupy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.