Zakładali fikcyjne firmy by... wyłudzać smartfony

350 tys. zł straciły firmy telekomunikacyjne przez grupę oszustów, którzy zakładali fikcyjne spółki i na podstawie sfałszowanych dokumentów podpisywali umowy abonenckie, wyłudzając smartfony. Policjanci z Chorzowa i Tarnowskich Gór zatrzymali 8 podejrzanych o to osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakładali fikcyjne firmy by... wyłudzać smartfony

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 lut 2014 11:37


Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, zatrzymani mają na koncie kilkadziesiąt wyłudzeń usług telekomunikacyjnych i abonenckich telewizji cyfrowej oraz towaru. Oszustów ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Chorzowa. Razem z kolegami z Tarnowskich Gór zatrzymali dwie kobiety w wieku 35 i 37 lat oraz sześciu mężczyzn, w wieku od 22 do 41 lat.

Według ustaleń funkcjonariuszy sprawcy, działali przez kilkanaście miesięcy. Zakładali fikcyjne firmy, na które zawierali umowy o usługach telekomunikacyjnych. Na podstawie sfałszowanych dokumentów podejrzani zawarli 24 umowy abonenckie, wyłudzając 166 smartfonów.
 
Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności szacuje się na łączną kwotę ponad 350 tys. zł. Oszustom grozi kara 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Policjanci nie wykluczają, że wkrótce zostaną zatrzymane kolejne osoby, zamieszane w tę sprawę.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.