PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Yahoo ostatecznie wycofało się z Chin. Ma dość

  • Autor: PAP/JP
  • 2 lis 2021 15:44

Amerykańska firma Yahoo ogłosiła we wtorek, że wycofała się z chińskiego rynku, a jej usługi nie są już dostępne dla użytkowników w Chinach kontynentalnych, z powodu coraz trudniejszego „środowiska biznesowego i prawnego” w tym kraju – przekazała agencja AP.

Yahoo ostatecznie wycofało się z Chin. Ma dość
Formalne wycofanie się Yahoo z Chin zbiegło się w czasie z wprowadzeniem tam nowych zaostrzonych przepisów dotyczących gromadzenia i przechowywania danych użytkowników (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Formalne wycofanie się Yahoo z Chin zbiegło się w czasie z wprowadzeniem tam nowych zaostrzonych przepisów dotyczących gromadzenia i przechowywania danych użytkowników - zauważa AP. Yahoo oświadczył, że "pozostaje oddany prawom naszych użytkowników oraz wolnemu i otwartemu internetowi".

Yahoo jest kolejną zachodnią firmą internetową, która wycofała lub ograniczyła swoją obecność w Chinach z powodu presji władz. W październiku Microsoft ogłosił zamknięcie chińskiej wersji swojej platformy LinkedIn, uzasadniając to coraz trudniejszym "środowiskiem działalności" w Chinach.

Chińskie władze od dawna ściśle kontrolują internet i wymagają od firm internetowych, aby cenzurowały treści uznawane za niebezpieczne lub politycznie niewłaściwe. Obowiązujące przepisy stanowią również, że firmy muszą udostępniać dane na życzenie władz, co utrudnia pracę zachodnich koncernów.

W 2007 roku na Yahoo spadła krytyka ze strony amerykańskich parlamentarzystów, ponieważ firma przekazała Pekinowi dane dwóch chińskich dysydentów, co doprowadziło do ich aresztowania - przypomina AP.

Ogłoszenie wycofania się z Chin uznawane jest jako krok w dużej mierze symboliczny, ponieważ większość usług Yahoo, w tym jego portal internetowy, od lat jest już w tym kraju zablokowana. W 2015 roku firma zamknęła też swoje pekińskie biuro, w którym według CNN pracowało ok. 300 osób.

Chińskie władze blokują również strony internetowe wielu zachodnich mediów, a także Facebooka, Youtube, Twittera i większość znanych zachodnich komunikatorów internetowych. Ich chińskie odpowiedniki podlegają natomiast nadzorowi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Yahoo ostatecznie wycofało się z Chin. Ma dość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA