PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wzruszające podziękowania dla lekarzy i strażników granicznych

  • Autor: PAP/KDS
  • 13 sie 2022 9:35

Takiej pomocy i takiej życzliwości nie spodziewałam się i płakałam z tej szczerości, i wciąż płaczę, czytając ponownie swoją historię – napisała o podkarpackich strażnikach granicznych i lekarzach w liście do Bieszczadzkiego Oddziału SG Ukrainka, która wraz z synkiem i z przyjaciółką i jej synkiem uciekli w pierwszych dniach wojny do Polski.

Wzruszające podziękowania dla lekarzy i strażników granicznych
Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 5,468 mln osób (fot. Unsplash)
REKLAMA
  • We wzruszającym liście, jaki wpłynął drogą elektroniczną do komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Ukrainka dziękuje strażnikom granicznym i przede wszystkim lekarzom za pomoc, wparcie i ciepło.
  • - Takiej pomocy i takiej życzliwości nie spodziewałam się i płakałam z tej szczerości... i wciąż płaczę, czytając ponownie swoją historię - napisała kobieta.
  • Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 5,468 mln osób – przekazała Straż Graniczna.

Kobieta opisuje w liście dramat swojej i swoich bliskich ucieczki przed wojną w Ukrainie. Przedstawia sytuację, jaka wydarzyła się na przejściu granicznym w Medyce w pierwszych dniach marca, kiedy to wraz z 6-letnim synkiem Vladem oraz przyjaciółką Olą i jej synkiem, również 6-letnim Jurą, uciekli do Polski. Jak podaje, ze względów bezpieczeństwa nie ujawniła w nim dokładnej daty. Zmieniła także imiona bohaterów historii.

Przepełniony emocjami list jest napisany z pomocą internetowego tłumacza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kobieta opowiada, że gdy opuszczali Ukrainę towarzyszyły im strach, łzy, gniew, nienawiść i nadzieja. "Nadzieja na wszystko. Na bezpieczną drogę, przejazd bez problemu, nadzieja, że będziemy traktowani ze zrozumieniem" - pisze.

"(...) Wojna. Wojna w Twoim rodzinnym kraju! Kraj, który bezgranicznie cenisz i kochasz. Życie w nim! Wiosenne ogrody warzywne, jesienne deszcze, letnie koniki polne, zimowe sanki... Dusza wylatuje z każdej eksplozji, serce zatrzymuje się po zamknięciu drzwi (...)" - (pisownia oryginalna).

fot. Twitter Straż Graniczna
fot. Twitter Straż Graniczna

Opowiada, że na granicy jej synek Vlad źle się poczuł, stracił przytomność, ciągle był blady. Stało się to tuż po przejściu granicy ukraińskiej, ale jeszcze przed przejściem polskiej granicy, gdy ze wszystkimi innymi w kolejce czekali na dokumenty. Jak wspomina, czuła strach i chciała wracać. Ale natychmiast pojawiła się pomoc - podbiegła do nich polska policjantka, która zaprowadziła ich do miejsc siedzących, a sama pobiegła po zespół lekarzy, którzy natychmiast zajęli się chłopcem.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wzruszające podziękowania dla lekarzy i strażników granicznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA