PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wzrosła liczba urodzeń dzieci w 2017 r. Rynek pracy sprzyja młodym rodzinom?

  • Autor: PAP/jk
  • 21 lip 2017 15:23

Ze wstępnych danych GUS wynika, że w pierwszym półroczu br. zarejestrowano ok. 200 tys. urodzeń, o ponad 14 tys. więcej niż przed rokiem - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Wzrosła liczba urodzeń dzieci w 2017 r. Rynek pracy sprzyja młodym rodzinom?
Elzbiera rafalska zwróciła uwagę, że rynek pracy sprzyja młodym ludziom - m.in. są oferty pracy, rosną wynagrodzenia, a świadczenie 500 plus wymiernie wspiera rodziny. (Fot. Pixabay)
REKLAMA

• W pierwszym półroczu br. zarejestrowano ok. 200 tys. urodzeń, o ponad 14 tys. więcej niż przed rokiem.

• Szefowa resortu pracy zwróciła uwagę, że rynek pracy sprzyja młodym ludziom - rosną wynagrodzenia, są oferty pracy, rośnie poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia, a świadczenie 500 plus wymiernie wspiera rodziny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W piątek (21 lipca) Główny Urząd Statystyczny podał wstępne szacunki na temat liczby urodzeń w I półroczu tego roku.

- Rodzi się więcej dzieci i to jest najlepsza informacja, jaką mogłam usłyszeć jako minister rodziny - powiedziała Rafalska, odnosząc się do danych GUS.

Zwróciła uwagę, że po kwietniu - który był miesiącem niewielkiego spadku, ponieważ rodziło się 600 dzieci mniej niż w roku poprzednim - "maj nadrobił straty". - Maj był wyjątkowym miesiącem, bo urodzeń było aż 36 tys. (wobec 30,6 tys. w maju 2016 r.), w czerwcu - 34 tys.(wobec 31,7 tys. rok wcześniej), to znaczy, że rodzi się nam pomału - bo w demografii wszystkie procesy zachodzą powoli - ale to już jest tendencja - oceniła Rafalska.

Jak dodała, wobec tych danych jej prognoza, że w tym roku urodzi się 400 tys. dzieci, wydaje się osiągalna. - Okazuje się, że nie była na wyrost. Co prawda jest zupełnie na styk, ale wiara czyni cuda - dodała żartobliwie.

Zwróciła uwagę, że rynek pracy sprzyja młodym ludziom, młodym rodzinom, rosną wynagrodzenia, są oferty pracy, rośnie poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia, a świadczenie 500 plus wymiernie wspiera rodziny. - To są wszystko ważne czynniki przy podejmowaniu decyzji o powiększeniu rodziny i mam nadzieję, że one są znaczące dla rodzin. Dlatego upatruję poprawy sytuacji - powiedziała minister.

Nie bez znaczenia - jak dodała - jest też fakt, że mniej Polaków deklaruje obecnie zainteresowanie emigracją zarobkową, czy chęć wyjazdów, bo to dotyczy często młodych ludzi, którzy zakładają lub mają już rodziny. Rośnie też liczba powrotów z zagranicy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wzrosła liczba urodzeń dzieci w 2017 r. Rynek pracy sprzyja młodym rodzinom?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA