PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wyróżnienia i awanse w Służbie Więziennej

 • Autor: PAP/JP
 • 10 lis 2022 16:06

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości funkcjonariusze Służby Więziennej otrzymali w czwartek wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wyróżnienia i awanse w Służbie Więziennej
Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas uroczystości wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom Służby Więziennej (fot. PAP/Leszek Szymański)
REKLAMA
 • Uroczystość wręczenia wyróżnień oraz awansowanie na wyższe stopnie służbowe oficerów i funkcjonariuszy Służby Więziennej odbyła się w czwartek.
 • W wydarzeniu wziął m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński oraz rektor-komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. Marcin Strzelec.
 • Wiceminister Michał Woś podkreślił, że ostatnie lata pokazują, że "państwo polskie może być dumne z funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Podczas wydarzenia wyróżniony pamiątkowym medalem został młodszy chorąży Andrzej Tusiński. Funkcjonariusz z Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce na początku września zapobiegł przy użyciu broni ucieczce osadzonego ze szpitala w Pruszkowie. Młodszy chorąży otrzymał też nagrodę przyznaną przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej oraz awans na wyższy stopień.

Czytaj też: Przyszłość mamy już dziś. Ten robot zastąpi człowieka w pracy

Awansem i nagrodą pieniężną wyróżniony też został młodszy chorąży Jarosław Hapka ze szczecińskiego aresztu. Funkcjonariusz podczas pełnienia służby konwojowej w szpitalu usłyszał wołanie o pomoc. Od personelu dowiedział się o agresywnym mężczyźnie atakującym nożem pacjentów i pracowników. Bezzwłocznie ruszył z pomocą i obezwładnił napastnika.

W trakcie uroczystości głos zabrał wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Woś. "Święto Niepodległości to zawsze dobra okazja, żeby podziękować zwłaszcza tym, którzy związali swoje życie ze służbą Rzeczypospolitej. Na sztandarach Służby Więziennej jest hasło: Służba Więzienna w służbie Rzeczypospolitej, a od niedawna także Bóg Honor Ojczyzna. Czyli te hasła, które są najważniejsze dla każdego Polaka, tym bardziej dla Polaka, który zdecydował się związać swój los i życie służąc Polsce" - mówił.

Czytaj też: Do Polski jedzie kolejna fala Ukraińców

Wiceminister podkreślił, że ostatnie lata pokazują, że "państwo polskie może być dumne z funkcjonariuszy Służby Więziennej, ale także funkcjonariusze Służby Więziennej mogą być dumni z tej formacji, w której pełnią służbę". "Dziękuję za to, że skupiacie się na resocjalizacji osadzonych, że te wyniki w resocjalizacji są tak dobre. Wszyscy się zgadzamy, że nie ma lepszej metody resocjalizacji niż praca. Przekroczyliśmy 96 proc. tych, którzy mogą pracować w polskich więzieniach. To jest wielka zasługa Służby Więziennej. Jeszcze parę lat temu, w 2015 roku pracowało nieco około 35 proc." - powiedział Michał Woś.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (14)

Do artykułu: Wyróżnienia i awanse w Służbie Więziennej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kendo1962 2022-11-12 17:52:56

  A Co Ty byś chciał żeby odbywanie kary to były wakacje all inclusive???Jak już to dwie kąpiele w.tygodniu,w wojsku byłeś??ile razy się w tyg Na unitarce kapales???jedzenia też miałeś beż ograniczeń??A w szpitalu byłeś kiedykolwiek??tam to.tez rację pokarmowe na wypasie.Tylko biedni skazani musza cierpieć.Wszystko pod nosek.poodstawione, wszystko załatwione prawie od ręki, w dupe wszyscy wchodzą,obchodzić się jak.z jajkiem bo skargami straszą. Wielka.krzywda się dzieje.A co..ofiarami jakoś.o nich nie piszesz...

 • Paweł 2022-11-12 10:46:28

  Za co ja się pytam za drenowanie Polskiego budżetu za brak resocjalizacji za sztuczne koszty utrzymania więźnia za brak przedterminowych zwolnień za niewolniczą prace. ZA CO JA SIĘ PYTAM!!!

 • Bob 2022-11-12 08:53:14

  Propaganda pisowska

 • Merida 2022-11-12 07:34:35

  W dalszym ciągu pracuje 40% skazanych że wszystkich gdyż są to ci zdolni do pracy. Znaczna część nie otrzymuje wynagrodzenia. Zaś z wynagrodzenia tych którzy je otrzymują jest potrącane 60%. Co do resocjalizacji czy zakuwanie w kajdanki przy każdym wyjściu z celi, to resocjalizacja? Czy rozmowa z wychowawca w postawie stojącej i przez szybę lub inną barierę to resocjalizacja? Czy jeden telefon w tygodniu do rodziny to resocjalizacja?

  • Neutralny 2022-11-12 09:25:17

   Każdemu uczciwie pracującemu Polakowi potracaja jakis procent z wynagrodzenia wiec dlaczego mieli by tego nie robic pracujacym wiezniom, tym bardziej ze dostaja cieply posilek pod nos i nie musza sie martwic o to czy beda mieli cieplo w celi i jak wysoki będzie rachunek za prad?

  • Kasia 2022-11-12 13:42:37

   Pracujący więzień nie otrzymuje posiłku w ciągu dnia będąc w pracy. Jak zostawi sobie coś z kolacji albo ze śniadania to może to zjeść podczas 8 godzinnej pracy. CHCIAŁBYŚ TAK JEDEN Z DRUGIM PRACOWAĆ FIZYCZNIE 8 GODZIN BEZ POSIŁKU. TO ZAPRASZAM DO WIĘZIENIA. JEDEN TELEFON TYGODNIOWO DO RODZINY. JEDEN PRYSZNIC W CIĄGU TYGODNIA. KAŻDE WYJSCIE Z CELI W KAJDANKACH. ZIMNA WODA NA CELI DO MYCIA. A RACJE POKARMOWE TAKIE ŻE CO DRUGI WIĘZIEŃ BĘDZIE MIAŁ SZKORBUT. A SALA DO ĆWICZEŃ CZY ŚWIETLICA TO TYLKO ŻEBY POKAZAĆ NA ZDJĘCIACH W INTERNECIE. ŚMIECH NA SALI!!!

   • Neutralny 2022-11-12 15:42:29

    Czyli Pani zdaniem więźniowie są glodzeni i nie mają dostępu do ciepłej, bieżącej wody? To chyba za wschodnią granicą Polski. Poza tym więźniowie wydający posiłki lub sprzątający oddział pracują 8 godzin dziennie? A kazdy z nas codziennie kontaktuje sie z kazdym czlonkiem rodziny, nie sadze, z reszta sa jeszcze widzenia/ przepustki/ skype/ listy

   • Tomek 2022-11-12 15:46:32

    Tego się czytać nie da, nie masz pojęcia jak wygląda życie we wiezienuu chyba ze z opowieści swojego sebixa, osadzeni zaglaskani są na śmierć, spróbuj osadzonemu jdzenia na czas nie wydać to by się to butnem mogło skończyć oraz setka skarg, ci co pracują dostają nawet więcej, jedzą w miejscu pracy ty tępa dzido

 • Jarek 2022-11-12 00:15:55

  może to się im przydać...

  • 9mm 2022-11-12 18:55:12

   Bardzo dobrze. W końcu więzienie to kara. Jebac te brudne (...).

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA