Wręczali łapówki w zamian za uprawnienia ratownicze

- Zarzuty poświadczenia nieprawdy w legitymacjach, którymi posługiwali się ratownicy aquaparku, oraz podrabiania dokumentów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedstawiła prokuratura w Kutnie prezesowi miejscowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wręczali łapówki w zamian za uprawnienia ratownicze

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 maj 2014 14:15


Śledczy przedstawili też zarzuty posługiwania się legitymacjami, zawierającymi niezgodne z prawdą wpisy, dziewięciu osobom, zatrudnionym jako ratownicy w kutnowskim aquaparku.

Poinformował o tym w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Dodał, że prezesowi grozi kara do ośmiu lat więzienia, pozostałym osobom - do dwóch lat.

Według śledczych do przestępstwa miało dojść w latach 2011-2013.

Osoby, które chciały podjąć pracę jako ratownicy w miejscowym aquaparku, musiały posiadać odpowiednie uprawnienia. Aby je uzyskać wystarczyło wręczyć prezesowi WOPR od 1000 zł do 1400 zł. W zamian za to nie uczestniczyły w kursach, ani nie zdawały egzaminów, ale uzyskiwały od prezesa wpisy w legitymacjach, które następnie były wykorzystywane przy podejmowaniu zatrudnienia. Mężczyzna posiadał uprawnienia do przeprowadzania kursów i egzaminów, a także nadawania uprawnień młodszego ratownika i ratownika.

Jak powiedział Kopania, brak jest jakiejkolwiek dokumentacji, która wskazywałaby na udział w kursach i egzaminach osób, które uzyskały uprawnienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że dochodziło do kuriozalnych sytuacji. Np. jedna z kobiet, która uzyskała wpis w legitymacji, upoważniający do wykonywania zawodu ratownika, uczyła się pływać dopiero po podjęciu zatrudnienia w aquaparku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.