PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Work-life balance? Większość Polaków stara się go zachować

  • Justyna Koc
    jk
  • 23 mar 2017 14:07

Ponad 80 proc. Polaków jest otwarta na zachowanie równowagi między życiem prywatnym a pracą – wynika z raportu społecznego „Otwartość Polaków”, opublikowanego przez firmę badawczą Neurohm Polska pod mecenatem marki Porta Drzwi.

Work-life balance? Większość Polaków stara się go zachować
Polacy chcą wypoczywać w ruchu – aż 73 proc. ankietowanych jest otwartych na aktywne spędzanie wolnego czasu. (Fot. Fotolia)
REKLAMA

• Ponad 80 proc. Polaków chce zachować work-life balance, a także realizować własne pomysły i poszukiwać pasji.

• Zmienia się również nasze podejście do spędzania czasu wolnego. Aż 73 proc. ankietowanych jest otwartych na aktywny wypoczynek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zwracamy też uwagę na zdrowie. 64 proc. badanych z wysoką pewnością przyznało, że jest otwartych na prowadzenie zdrowego trybu życia.

– Praca wypełnia znaczącą część naszego dnia. Nawet gdy wrócimy wieczorem do domu, myślami wciąż jesteśmy w biurze. Relacje z rodziną mogą być dodatkowo utrudnione przez posiadanie służbowego telefonu czy laptopa, dzięki którym możemy pracować daleko od biura, nawet podczas urlopu. W raporcie „Otwartość Polaków” pokazujemy, czy Polacy potrafią jeszcze oddzielić życie prywatne od zawodowego – mówi psycholog społeczny Natalia Suska, dyrektor działu analiz w Neurohm Polska.

Zapracowany jak Polak

Polacy należą do jednych z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Często pracują po godzinach, a przez nadmiar obowiązków zawodowych nie mają czasu na rodzinny wyjazd podczas urlopu.

Badanie „Otwartość Polaków” pokazuje, że pomimo tych utrudnień dążymy do stosowania w życiu koncepcji work-life balance, mówiącej o utrzymaniu balansu między pracą a czasem wolnym. Przeważająca większość badanych – ponad 80 proc. – jest otwarta na zachowanie równowagi między życiem prywatnym a pracą, a także na realizowanie własnych pomysłów i poszukiwanie pasji.

Zmienia się również nasze podejście do spędzania czasu wolnego – oglądanie telewizji to nie jedyna forma naszej rozrywki. Chcemy wypoczywać w ruchu – aż 73 proc. ankietowanych jest otwartych na aktywne spędzanie czasu.

Zwracamy również uwagę na nasze zdrowie – 64 proc. badanych z wysoką pewnością przyznało, że jest otwartych na prowadzenie zdrowego trybu życia. Z kolei 78 proc. respondentów z umiarkowaną pewnością zgodziła się ze stwierdzeniem, że ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną – czyli wiemy, że powinniśmy o siebie dbać, jednak nie zawsze traktujemy to jako priorytet.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Work-life balance? Większość Polaków stara się go zachować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA