Większość Polaków spędza urlop w kraju razem z rodziną

Znakomita większość Polaków swój urlop spędza poza miejscem zamieszkania, lecz (w prawie 2/3 przypadków) w kraju. Wyjazdy na ogół trwają od tygodnia do dwóch, a czas ten poświęcamy na relaks z rodziną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Większość Polaków spędza urlop w kraju razem z rodziną

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 sie 2014 19:31


Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Payback Opinion Poll, prawie 80 proc. Polaków swój urlop w tym roku zaplanowało w okresie letnim, co oznacza, iż część z nas wypoczynek ma już za sobą.

Zgodnie w przewidywaniami, w te wakacje postawiliśmy przede wszystkim na turystykę krajową – za granicę zdecydowało się wyjechać jedynie ok. 30 proc. ankietowanych. Statystycznie najczęściej odpoczywaliśmy nie dłużej, niż dwa tygodnie.

- Rzeczywiście, w tym roku największą popularnością cieszyły się przygotowane przez nas jedno- i dwutygodniowe pakiety wakacyjne. Przy odpowiedniej organizacji tyle czasu wystarczy bowiem, by zażegnać stres, uciec od codziennego zgiełku, wyciszyć się i naładować akumulatory – zaznacza Joanna Matowicka, dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu Lipowy Most Golf Park.

W 2014 roku tradycyjnie najchętniej wyjeżdżamy nad Morze Bałtyckie - prawie połowa respondentów jako miejsce spędzania swojego urlopu wskazuje właśnie na tę lokalizację.

Co ciekawe, mimo wyraźnej dominacji wybrzeża, rośnie też zainteresowanie miastami czy regionami, w których dotąd jeszcze nie byliśmy. Przed sezonem chęć poszukiwania nieco innych, mniej oczywistych niż woda czy góry atrakcji, wyrażało około 35 proc. z nas.

Nic więc dziwnego, że zwiedzanie uplasowało się na drugim miejscu (tuż za opalaniem) w rankingu sposobów spędzania wakacji. Z całą pewnością wart podkreślenia jest jednak fakt, iż trzecie miejsce w tej kategorii zajęła jazda na rowerze.

- Tak wysoki wynik aktywności fizycznej nie wziął się oczywiście z niczego. Obserwując zwyczaje urlopowe Polaków na przestrzeni ostatnich kilku lat da się zauważyć pewien stały trend: nadal chętnie zażywamy kąpieli słonecznych, spędzamy czas na leżakach nad basenem czy w SPA, ale coraz więcej osób sięga też np. po kijki nordic walking, wskakuje na rower albo stawia na zwykłe spacery – komentuje Matowicka.

Niezmienne z kolei pozostaje to, z kim udajemy się na wypoczynek. W tej kwestii od dawna jesteśmy raczej tradycjonalistami i czas ten przeważnie decydujemy się spędzać w gronie najbliższych. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, niemal 2/3 z nas na urlop udaje się z rodziną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.