Warszawa, mieszkania: Czynsz za wynajem kosztuje połowę średniej pensji

Niewielu mieszkańców dużych miast w Europie Środkowej musi równie długo pracować na czynsz co w Warszawie. Wynajem mieszkania w polskiej stolicy kosztuje ponad połowę średniej pensji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa, mieszkania: Czynsz za wynajem kosztuje połowę średniej pensji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 cze 2016 8:24


Badania firmy UBS wskazują, że wynajem mieszkania w Warszawie wiosną ubiegłego roku kosztował 630 USD. Co prawda stolicę Polski trudno porównywać z Londynem (2360 dolarów miesięcznie) lub Oslo (1940 dolarów), ale Warszawa konkuruje już m.in. z Budapesztem (640 dolarów) i Berlinem (690 dolarów). Niższe niż w Warszawie są czynsze m.in. w Pradze, Bratysławie czy Wilnie.Tymczasem wynagrodzenie netto za godzinę pracy przeciętnego warszawiaka zostało oszacowane na 5,7 dolara. Polską stolicę można porównać z Moskwą, Tallinnem czy Wilnem - informuje "Puls Biznesu".

Nieco niżej w płacowym rankingu uplasowały się Bukareszt, Budapeszt i Sofia."Dzięki tym informacjom wiemy nie tylko, że pod względem cenowej dostępności najmu, Warszawa jest jedną z najdroższych europejskich stolic, lecz także łatwo możemy obliczyć, jak długo na czynsz za lokal muszą pracować przeciętni mieszkańcy poszczególnych europejskich miast" - mówi ekspert rynku nieruchomości.

"W przypadku Warszawy, czas pracy potrzebny na opłacenie czynszu wynosi 110 godzin" - informuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.