Wakacje za granicą: Albania, Czarnogóra, i Gruzja nowymi urlopowymi hitami

Pojawiają się nowe kierunki, które mają zastąpić coraz mniej bezpieczne dla turystów Egipt i Tunezję oraz częściowo Turcję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje za granicą: Albania, Czarnogóra, i Gruzja nowymi urlopowymi hitami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 lut 2016 7:55


Najpopularniejszymi kierunkami tegorocznych wakacji będą Hiszpania i Chorwacja, gdzie tylko podczas urlopowego szczytu Polacy wydali rok temu miliard złotych - informuje "Rzeczpospolita".

Poza Hiszpanią i Chorwacją pojawiają się nowe kierunki, które mają zastąpić coraz mniej bezpieczne dla turystów Egipt i Tunezję oraz częściowo Turcję. Polacy zaczęli więc odkrywać nieznane Bałkany - Albanię i Czarnogórę, ale także Gruzję. Kenia po zamachach traci popularność na rzecz Gambii. W miejsce Egiptu pojawił się droższy, ale bezpieczny Oman.

Czytaj też: Urlop złamanego serca lub wolne na rozwój swojego biznesu. Oto najbardziej nietypowe benefity

"Polscy turyści też wyraźnie uważniej zaglądają do rekomendacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dotychczas dla Polaków liczyła się przede wszystkim cena - mówi dyrektor biura sprzedaży w wyszukiwarce ofert turystycznych Qtravel Michał Laskowski. - W tym roku nadal jest ważna, ale na pierwszym miejscu Polacy zaczęli stawiać bezpieczeństwo".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

lyks 2016-06-12 23:44:15

czarnogora jest przepiekna ze swoimi lasami, gorami, kanionami no i adriatykiem,velika plaza. Tansza niz chorwacja a podobnie cenowo do polski. bylem w kilku panstwach na wycieczce ale czarnogora mnie zachwycila.

gru 2016-03-02 12:20:27

Polecam Gruzję, naprawdę ciekawy kraj. Albania też fajna jak i Czarnogóra.

Tanie podróże 2016-02-25 18:44:13

Hiszpania i Chorwacja to na pewno dobre i bezpieczne wakacyjne kierunki. Śmiało można też orientować się w ofertach z Bułgarii i Portugalii. Szczególnie te ostatnie Państwo dzięki nowym połączeniom tanich linii może być warte uwagi w tym sezonie. Porto, Faro i Lizbona to naprawdę gwarancja udanego wypoczynku. Po inne inspiracje zapraszamy też na nasz blog podróżniczy: lecebochce.pl. PS. Podróże to nie tylko wakacje, z odrobiną zacięcia można zorganizować bardzo fajny weekend bez konieczności wykorzystywania urlopu.