Wakacje, wydatki: Na co i ile wydają Polacy podczas urlopu?

• Lato to czas urlopów i typowych dla tego okresu aktywności wiążących się z wakacyjnymi wydatkami.
• Wyniki European Summer Barometer 2016 dowodzą, że latem Polacy wydają coraz więcej pieniędzy.
• Największą pozycją na liście wakacyjnych kosztów są wyjścia do restauracji, barów i klubów.
• Na podróże Polacy wydają niewiele mniej – blisko 18 proc.
• Odsetek ten jest niemalże taki sam jak w przypadku europejskiej średniej.
• Wciąż jednak Polacy nie są skłonni do zatrzymywania się w luksusowych hotelach, w których doba kosztowałaby powyżej 100 euro.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje, wydatki: Na co i ile wydają Polacy podczas urlopu?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

21 lip 2016 11:36


European Summer Barometer 2016, badanie przygotowane przez Ferratum Group, której częścią jest Ferratum Bank, powstał dzięki zaangażowaniu konsumentów aż w 19 krajach, którzy opowiedzieli o swoich zwyczajach dotyczących wydawania pieniędzy podczas sezonu wakacyjnego. Niemal 18 tysięcy gospodarstw domowych wypowiedziało się na temat tego jak i na co będą wydawać pieniądze latem.

Polacy chętnie wydają na wyjścia do restauracji i podróże

Wielu osobom urlop kojarzy się z najprzyjemniejszym czasem w roku. Chcąc zapewnić sobie wymarzony wakacyjny wyjazd, jesteśmy skłonni zapłacić coraz więcej. Wyniki European Barometrer 2016 podpowiadają, że średnie wydatki Polaków związane z podróżowaniem stanowią 14 proc. planowanych wydatków. Warto je więc uwzględnić w swoich planach budżetowych. Więcej od Polaków na ten cel przeznaczają tylko Bułgarzy (ponad 17 proc.), Litwini (16 proc.) i Szwedzi (15 proc.). Najmniej w Europie na podróże przeznaczają Niemcy – ponad 4 proc. wydatków.

Czytaj też: Dłuższy urlop wypoczynkowy?

- Barometr jest wyjątkowym narzędziem do oceny zmian w całej Europie. Bardzo nas cieszą informacje pokazujące, że Polacy, tak samo jak Europejczycy, patrzą w przyszłość z optymizmem i czują bezpieczeństwo finansowe, co pokazują informacje o planowanym zwiększeniu wydatków latem. Coraz częściej z oferty Ferratum Bank, finansującej m.in. letnie wydatki wakacyjne, korzystają klienci, którzy przede wszystkim cenią sobie wygodę i szybkość działania – mówi Krzysztof Przybysz, country coordinator Ferratum Bank.

- Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest właśnie oferta Ferratum Bank. Za pośrednictwem m.in. internetu udzielamy pożyczek w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Dla naszych Klientów ważny jest także profesjonalizm i bezpieczeństwo, które gwarantuje instytucja bankowa jaką jest Ferratum Bank – dodaje Przybysz.

Wielu osobom urlop kojarzy się z najprzyjemniejszym czasem w roku. Chcąc zapewnić sobie wymarzony wakacyjny wyjazd, jesteśmy skłonni zapłacić coraz więcej (fot.pixabay) Wielu osobom urlop kojarzy się z najprzyjemniejszym czasem w roku. Chcąc zapewnić sobie wymarzony wakacyjny wyjazd, jesteśmy skłonni zapłacić coraz więcej (fot.pixabay)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

lejka 2016-08-20 13:16:51

Ja od kilku lat urlop spędzam tam gdzie słońce - poza Polską. W tym roku byłam w Grecji na Krecie. Brakowało mi trochę, więc złożyłam wniosek w wonga i przyznali mi 800zł. Bardzo dobra oferta i co ważne za pierwszym razem koszt to tylko 10zł.

ewa 2016-07-21 22:00:04

Sąd na to kasę, ja biorę z ferratum banku, bo tam zawsze szybko bez papierologii i bezpiecznie

Zosia 2016-07-21 14:00:02

Ja uwielbiam podróże i są one dla mnie bardzo ważne. Uważam, że bardzo kształcą i dzięki nim można poznać samego siebie. Jak tylko jest taka możliwość to staram się szukać jak najlepszych okazji. Nie wydaję na zachcianki, bez których mogę się obejść. Za to często korzystam z bookingu czy bookapartu czy promocji na jakieś loty, pociągi... I zwiedzam :)