Wakacje: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Włochy i Polska najchętniej wybierane na urlop

• Sytuacja geopolityczna sprawiła, że wybierane przez lata Egipt, Turcja, czy Tunezja straciły na popularności.
• Popularne są przede wszystkim Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Włochy.
• Rośnie również zainteresowanie urlopami w kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Włochy i Polska najchętniej wybierane na urlop

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 cze 2016 7:57


Polacy na wakacje chętnie zmierzają na południe, w kierunku basenu Morza Śródziemnego. Najczęściej wybieranym krajem na letni wypoczynek, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Grecja. Popularne są również Hiszpania, Bułgaria, Włochy. Na niższe miejsca spadły tak chętnie wybierane w ubiegłych latach kraje jak Egipt, Turcja, Tunezja.

Z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że zainteresowanie krajem faraonów spadło nawet o 70 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, a Tunezja wypadła z pierwszej dwudziestki najchętniej odwiedzanych krajów.

Czytaj też: Sezon urlopowy: Rozleniwienie w pracy? Jest sposób by zwiększyć wydajność pracowników

"Widać, że sytuacja geopolityczna wywiera duży wpływ na decyzje podejmowane przez polskich turystów" - mówi prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek.

Niepokoje na terenach Afryki Północnej przekładają się także na zainteresowanie wypoczynkiem nad polskim morzem. W biurach podróży pojawiły się katalogi z ofertami wypoczynku w kraju.

"Dynamicznie rośnie liczba klientów biur podróży, którzy planują urlop w Polsce" - zauważa prezes PZOT. Jak dodaje, w okresie letnim Polacy najchętniej kierują się nad Bałtyk i na Mazury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.