PARTNERZY PORTALU

W te zawody samotność wpisana jest z automatu. Zastanów się, czy to praca dla ciebie

Marynarz, stewardesa, zawodowy kierowca czy żołnierz - te zawody mocno wiążą się z częstym przebywaniem poza domem. Dla jakich osób jest praca związana z życiem na walizkach? Czy można ją pogodzić z posiadaniem szczęśliwej rodziny? Zapytaliśmy o to ludzi, którzy na "zawodowych walizkach" są przez całe swoje życie.

W te zawody samotność wpisana jest z automatu. Zastanów się, czy to praca dla ciebie
Podróże i życie na walizkach codzienność zawodowych kierowców (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Stewardesy, piloci wycieczek, marynarze, ale też budowlańcy, instruktorzy narciarstwa czy ratownicy prowadzą zawodowe życie na walizkach.
  • Według raportu Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK) statystyczny kierowca zawodowy spędza w delegacji 224 z 365 dni w roku, a za kółkiem pokonuje dziesiątki tysięcy kilometrów (około 87 tys. km w roku).
  • Co do powiedzenia o swoim zajęciu mają ludzie, którzy w podróży przebywają dużo więcej czasu niż w domu? Swoje historie opowiedzieli nam zawodowi kierowcy i stewardesa.

Zacznijmy od listy zawodów, które wiążą się z częstym przebywaniem poza domem. Mowa tu o podróżach czy delegacjach, jak również miejscu pracy, które jest oddalone od domu. Ten ostatni przykład dotyczy choćby żołnierzy, którzy delegowani są na kilkuletnie misje do miejsc nie tylko dalekich, ale i niebezpiecznych. Kilkumiesięczne wyprawy i życie od portu do portu to również codzienność marynarzy czy pracowników statków wycieczkowych.

Praca poza domem to też norma dla inżynierów pomocy technicznej delegowanych do firm, które zdecydowały się zainwestować w dany produkt. To nieraz wiąże się z wyjazdami po całym świecie. Sporo czasu z dala od rodziny spędzają również pracownicy platform wiertniczych czy budowlańcy pracujący na kontraktach. Życie na walizkach jest też normą dla pracowników sezonowych czy zawodowych kierowców.

Jest też grupa zawodów związanych z podróżami, które uchodzą za tzw. pracę marzeń, umożliwiającą łączenie przyjemnego zajęcia z wypoczynkiem czy zwiedzaniem. Mowa tu o takich stanowiskach jak tester (tzw. tajemniczy klient) hoteli, linii lotniczych czy restauracji. Koordynator imprez, przy czym nie chodzi o organizację wesela, ale wyjazdy jako wsparcie popularnych zespołów muzycznych. Youtuber, bloger czy vloger podróżniczy, którzy zarabiają na publikowaniu przez siebie relacji czy poradników z podróży do najdzikszych zakątków świata. Przyjemne z pożytecznym łączą też instruktorzy narciarstwa, nurkowania czy ratownicy wodni, którzy w sezonie wyjeżdżają do pracy w ciepłych krajach, jak również przewodnicy wycieczek oraz stewardessy i piloci samolotów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W te zawody samotność wpisana jest z automatu. Zastanów się, czy to praca dla ciebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA