×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W środę rząd zajmie się Polskim Inkubatorem Rzemiosła

  • Autor: PAP/JP
  • 18 maj 2021 14:27

W środę Rada Ministrów ma się zająć projektem uchwały ws. Polskiego Inkubatora Rzemiosła - wynika z porządku obrad rządu. Celem programu jest m.in. wzmocnienie współpracy organizacji rzemieślniczych i sektora publicznego. Planowany termin przyjęcia dokumentu przez rząd to II kwartał 2021 r.

W środę rząd zajmie się Polskim Inkubatorem Rzemiosła
Celem programu jest m.in. wzmocnienie współpracy organizacji rzemieślniczych i sektora publicznego (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak czytamy na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, program "Polski Inkubator Rzemiosła", przedłożony przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, zakłada wsparcie rozwoju organizacji rzemieślniczych, "jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym".

Dodano, że głównym celem programu jest wzmocnienie organizacji rzemieślniczych "w ramach ich potencjału ludzkiego i instytucjonalnego oraz efektywności w zakresie wspierania przedsiębiorczości i organizacji kształcenia dualnego".

W ocenie autorów projektu wsparcie organizacyjne rzemiosła wymaga szeregu działań, których celem jest zwiększenie skuteczność bieżącego funkcjonowania. "Wyzwaniem jest wsparcie w dostępie do szkoleń dla przedstawicieli organizacji rzemieślniczych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych oraz podnoszenie kwalifikacji kadr pracowników organizacji rzemieślniczych" - wskazano. Dodano, że jednym z zadań programu jest promocja organizacji rzemieślniczych, a także "wzmocnienie współpracy organizacji rzemieślniczych oraz podmiotów sektora publicznego".

W ramach projektu przewidziano m.in. pomoc w prowadzeniu konkursów dot. zawodów rzemieślniczych, by zainteresować nauką rzemiosła młodzież. "Celem konkursów jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy" - czytamy. Chodzi też, jak zaznaczono, o umożliwienie uczniom kształcącym się w zakładach rzemieślniczych zdobycie kompetencji lub kwalifikacji specjalistycznych wykraczających poza program kształcenia branżowego, a istotnych dla pracy w danym zawodzie.

Wskazano też m.in. na doposażenie cechów rzemieślniczych w biurowy sprzęt IT w związku z koniecznością prowadzenia pracy zdalnej czy doradztwo prawne i gospodarcze dla podmiotów zrzeszonych w cechach rzemieślniczych.

Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to II kwartał br.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W środę rząd zajmie się Polskim Inkubatorem Rzemiosła

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA